Ať už máte vlasy dlouhé, krátké, tříbarevné, kudrnaté, nosíte čepici nebo dredy, je nutné se o ně starat a mimo klasickou péči jim občas dopřát něco extra, zregenerovat je a trošku rozmazlit. Nechcete utrácet za drahé přípravky z drogerií a salónů? Tak mrkněte do ledničky a do spíže a připravte svým vlasům nějakou lahůdku z následujících „receptů“!

Dejte přednost kvalitním olivovým olejům

Olivový olej – mocný spojenec pro krásné vlasy

Máte-li suché a lámavé vlasy nebo roztřepené konečky, pomůže vám maska z olivového oleje.

Můžete ho použít samotný nebo k němu přidat další vlasové životabudiče. Samotný lze aplikovat jen na konečky (zhruba 5 centimetrů) nebo rozehřát s trochou vody a nanést na celé vlasy. Sice u toho zrovna nebudete vypadat jako královna krásy, ale když vlasy zamotáte pod igelitový sáček, bude mít olej větší účinek. Po dvaceti minutách vlasy důkladně opláchněte (teplou, ne horkou vodou) a nechejte přirozeně uschnout. Pokud máte stále pocit mastných vlasů, neumyly jste je dostatečně. Masku/zábal je vhodné aplikovat každé dva týdny, výsledek uvidíte brzy samy!

Mimochodem, olivový olej je také dobrý na posílení nehtů, zbyde-li vám troška, ponořte do něj nehty a nechte působit alespoň tak dlouho jako masku na vlasy. V ideálním případě si olej aplikujte na konečky prstů před spaním, šupněte do starých rukavic a sundejte až ráno.

 

Vajíčková maska pro zplihlé vlasy

Smíchejte žloutky ze dvou vajec se třemi lžícemi olivového oleje a šlehejte, dokud nevznikne světlá hmota podobná majonéze. Naneste na vlasy po celé délce a nechte půl hodiny působit. Zase to můžete doplnit apartním igelitovým sáčkem či igelitovou čepicí, na konci nezapomeňte masku pořádně vymýt, spíše vlažnější vodou.

 

Ovocná maska pro lámavé vlasy

Budete potřebovat jedno kiwi a jeden citron. Kiwi oloupejte a rozmixujte. Smíchejte je se šťávou z celého citronu. Naneste na suché vlasy a zabalte do igelitového zábalu. Tahle maska se musí nechat působit trošku déle, takže je optimální např. při sledování L Wordu – stihnete jeden až dva díly! Po hodině či dvou působení vlasy zase pořádně propláchneme.

 

Banánová maska, která vlasům dodá lesk

Vypadá to lahodně?

Opět se neobejdete bez olivového oleje, tentokrát ho budete potřebovat jednu lžičku a přidáte k němu 1 menší banán a lžíci medu. Olej nahřejte a rozpusťte v něm med, přidejte rozmixovaný banán. Zde se nespoléhejte na vlastní sílu, ale opravdu použijte mixér, kousky banánu se z vlasů sundávají dost obtížně. Ideální je udělat z banánu kašičku, celé smíchat dohromady a nanést na vlasy. Nechte působit 20 minut a důkladně smyjte.

 

Jogurtová maska pro lesklé vlasy

Bílý jogurt s medem můžete klidně sníst, ale udělá dobře i vašim vlasům. Jeden bílý jogurt se lžící medu naneste na navlhčené vlasy a nechte působit 20 minut. Vlasy opláchněte vlažnou vodou a nechejte volně poschnout. Masku lze opakovat i dvakrát týdně!

Postačí 150 gramů bílého jogurtu

 

Další ingredience z vašich kuchyní, které udělají vlasům dobře:

Tvaroh nebo mléko (hydratace)

Kvasnice (vyživují vlasy zevnitř)

Ocet  (lesk)

Káva (růst vlasů, prokrvení vlasové pokožky)

Okurky (šťáva z nich hydratuje, salát si do vlasů raději nedávete!)