Někdo Lip Service nazývá britským L Wordem, někdo bere srovnávání těchto dvou lesbických seriálů za nactiutrhání. A jak to tedy je? Nabízí Lip Service něco jiného, než napodobování L Wordu se skotským přízvukem? Dívat se, ano nebo ne?

Lip Service právě odstartoval druhou sérii a je k vidění na BBC Three. Většina z nás již netrpělivě vysedává u internetu a čeká, až se něco zjeví tam (jestli máte doma BBC Three, tak upřímně gratuluji).  Jaká byla první série? Krátká, velmi krátká, končila samozřejmě dramaticky, aby všichni čekali na druhou. Ok, kdo jsou hlavní postavy?

Hlavních postav je z mého pohledu žalostně málo, člověk těžko hledá někoho, kdo by mu byl sympatický, s kým by se mohl alespoň trochu ztotožnit. Skotská Shane, fotografka Frankie, je sexy, nespoutaná a ničeho se moc nebojí. Snaží se dostat zpátky svoji bývalou Cat, která tak trošku sama neví, co chce a místo, aby si vážila své nové přítelkyně Sam, pořád ji cosi táhne k Frankie. Ok, těžko pochopitelné chování, ale do hlavy a do srdce jí nevidíme. Sam je nám samozřejmě líto, protože se k ní Cat nechová fér a zasloužila by si možná mnohem lepší partnerku.

Sam & Cat

Tess, to je hodně zajímavá postava, velká nešika a looser, zpacká, co může. Pro mě docela překvapující charakter, na obrazovce se looserům obvykle smějí jak další protagonisti, tak i diváci samotní. Téhle postavy je ale většině diváků líto a nedokážou pochopit, že se Tess chová tak hloupě.

Do seriálu se vlezly i dvě mužské postavy, které ale taky nejsou zrovna nejsympatičtější. Jay, kamarád od Cat, si neváží toho, co má a hodně paří, Ed, Catin bratr, je taková jemnější verze Tess – taky nemá štěstí a navíc je celou dobu do Tess zamilovaný (což je mu k ničemu, že). Aby toho nebylo málo, mají oba pánové opravdu silný skotský přízvuk, a to je nejspíš velmi sexy. Anebo možná taky ne.

Takže si to shrňme: málo postav, z toho ještě dvě mužské, děj takový neslaný nemastný, několik rádobyzajímavých pasáží (viz Frankie zjišťuje pravdu o své rodině), dlouhé záběry na přemýšlející, kráčející, sedící postavy a tak dále. Na druhou stranu, sex scény docela povedené a správně vzrušující.

Hlavní postavy první série seriálu Lip Service

Z hlavních postav nebyla v L Wordu ani jedna mužská, i když se tam sem tam nějaký ten muž mihl. Uznávám, není to reálný svět, ale vůbec mi to nevadilo. Byl to seriál o ženách a žen tam bylo tak akorát. Velké množství postav taky umožňovalo mnohem zajímavější dějové linky, kdo co s kým atd., kdežto v Lip Service je možných kombinací opravdu poskrovnu.  V Lip Service lidi opravdu chodí do práce a řeší existenciální problémy, na rozdíl od L Wordu, kde si všichni vozili zadečky v drahých fárech, měli zásadně ideální zaměstnání s dostatkem volnosti a rozhodně nemuseli sedět 8 hodin v práci. Je pořád lepší vykecávat v kavárně nežli na policejní stanici :).

Na tyto slečny se můžeme těšit ve druhé sérii

Tak jako tak, nelze srovnávat šest dílů jedné série s L Wordem, kde jen první série ze šesti měla třináct dílů. Takže se přímo nabízí říct – dejme jim šanci! Nebo buďme rády za to, co je? Že vůbec něco je? Co si myslíte o seriálu vy? Jak se vám líbil, jak byste chtěly, aby pokračoval, a která postava vám přijde nejsympatičtější?