Podle výsledků francouzských prezidentských voleb, jejichž druhé kolo skončilo 06. května 2012, bude mít Francie nového prezidenta, kterým bude François Hollande. Prezidenstkého úřadu se ujme 15. května.

 

Co to pro francouzskou LGBT komunitu znamená? Socialista Hollande je zastáncem levostředových postojů a je pro sňatky osob stejného poholaví, povolil by také adopci dětí poro tyto páry. V současné době je ve Francii možné uzavírat registrovaná partnerství (jak u osob stejného pohlaví, tak u smíšených párů), a to díky Občanskému paktu solidarity z roku 1999.


Občanský pakt solidarity je formou registrovaného partnerství, které umožňuje společné vlastnictví, společné zdanění a daňově zvýhodněné dědické řízení. Hollande plánuje uzákonit stejnopohlavní sňatky již v roce 2013, díky čemuž by se lidé z LGBT komunity již nemuseli pouze registrovat, ale mohli by uzavírat plnohodnotné manželské svazky. Francouzští homosexuálové se snad konečně dočkají i práva na adopci dítěte, držme jim tedy pěsti a doufejme, že jednou se dočkáme i my…