Možná váháte, jestli se váš vztah ubírá správným směrem, možná si říkáte, proč spolu ještě jste, možná ji chcete požádat o ruku, ale něco vám říká ne. Jak poznat, jestli je právě ona ta pravá? Tady máte několik tipů, podle kterých to jistě ONA není.

 

1)      Vaši přátelé a blízcí JI nemají rádi

Ok, je pochopitelné, když JI nemají rádi vaši rodiče, protože by si vedle vás raději představovali muže. Ale pokud JI nemají rádi ani vaši nejbližší přátelé a pořád jim na NÍ něco nesedí, možná je na čase popřemýšlet proč a zjistit od svých blízkých více. Nejspíš k tomu mají vážný důvod a ví něco, co vy ne nebo co slepě přehlížíte. Dost možná se pak po bolestném rozchodu dostanete do situace, kdy vám všichni ti, co vás před NÍ varovali, budou říkat ono neoblíbené „Já jsem ti to říkala!“

 2)      ONA kompromisy nedělá

Není ochotná pro vás udělat ani jeden ústupek? Jste to vždy vy, kdo ustupuje? Probíhá změna vždy na vaší straně, to vy se musíte uskromnit? Kompromis je základním předpokladem zdravého vztahu, nikdo se nenarodí jako dokonalý a ideální člověk. Nechce-li pracovat na vzájemném porozumění potřeb toho druhého a hledá vždy jen svůj vlastní prospěch, nezaslouží si vás. A vy si nezasloužíte takové zacházení.

 3)      Myslí jen na sebe

Nemusí to být milionářka a vy někdo, kdo vyžaduje pozornosti a přepych, ale pokud ONA myslí pouze na sebe, je to skutečně ta pravá? Je v pořádku, pokud si za sebe každá platíte své účty nebo se dělíte o náklady domácnosti, ale není snad potřeba na tom přehnaně lpět. Nemusí vám nosit pugéty růží na každou schůzku, stačí, když si na vás vzpomene a přinese doslova ty tři oříšky pro Popelku, pardon, pro vás, co by JÍ cestou cvrnkly do nosu. Zjevně vás ale nechce potěšit, proč?

4)      Nedokáže zapomenout na svoji bývalou

Samozřejmě, můžou to být nejlepší kamarádky, to už se tak někdy stane. Ale pokud je s ní v každodenním kontaktu a opakovaně jste JÍ řekla, že vám to vadí a ONA to ignoruje, není to v pořádku. Žárlivost a podezřívavost není pěkná věc, ale stejně tak není pěkné někoho provokovat a nerespektovat jeho přání. Běží za ní vaše partnerka, jen co JÍ zazvoní telefon nebo ruší vaše společné plány, když je její bývalá v nesnázích?  Opravdu vám to takhle vyhovuje?

5)      Má problémy s alkoholem

Párty, hospoda, posezení s přáteli, víno doma u televize, proč ne. Ale všeho s mírou. Pokud je po většinu času opilá nebo nedokáže vydržet pár dní (kéžby týdnů) bez alkoholu, pokud vám opilá dělá nepříjemné scény, je-li agresivní nebo má pak sklony k nevěře, určitě to není ta pravá. Tedy, pokud nejste také alkoholička a nehledáte někoho, s kým se upijete k smrti… A což teprve, má-li problémy s drogami!

 6)      Nechce vás seznámit s JEJÍMI kamarády

Proč? Nejste pro ně snad dobrá? Nebo se za ně naopak stydí? Myslí-li to s vámi vážně a chce, abyste byla součástí JEJÍHO života, musí vás do něj také pustit. Nemusíte se stát součástí jejich party, nemusíte jim péct narozeninové dorty, ale měla byste vědět, s kým se ONA přátelí. Tak se dozvíte více i o NÍ samotné a o tom, jak se chová ke svým blízkým.

 7)      Je to lhářka sedmilhářka

Je několik málo lží, které se dají ospravedlnit a překousnout, ale vám by opravdu lhát neměla. V podstatě je jedno, jestli vám zatajuje dluhy, zástupy žen, které měla před vámi nebo co dělala včera večer s bývalou, když jste nebyla doma.  Když člověk lže, tak prostě lže. V normálně fungujícím vztahu by k sobě měli být lidé upřímní, nějaké to drobné tajemství je povoleno, ale odtud potud.

 8)      Je až chorobně žárlivá

Nevěří vám? Stále se ptá, kde a s kým jste byla? Už jste JI dokonce přistihla, jak vám slídí v mobilu nebo v emailové poště? Neustále kontroluje, s kým se přátelíte na sociálních sítí? Nepustí vás samotnou ven?  Ano, možná vás velmi miluje a tohle je způsob, jak to vyjádřit, ale proč vám nevěří? Kontrolujete JI snad vy stejnou měrou? Nedokáže-li vám dopřát trošku volnosti, ani pokud jste JÍ to několikrát vysvětlila, bude lepší poohlédnout se jinde.

9)      Bije vás

10)    Podvádí vás

Poslední dva body snad ani komentář nepotřebují, nemyslíte?