Znáte to, když už se konečně odhodláte, že oslovíte tu krásnou/zajímavou/provokující/roztomilou slečnu, perete se s nedůvěrou ve vlastní gaydar a bojíte se, že vás odmítne. Ať už kvůli jiné orientaci nebo proto, že zrovna nejste její typ nebo je momentálně zadaná. Ne všechny vypadáme jako z plakátu The L Word, a tak se občas stane, že nás některá odmítne.

Které slečny a za jakých situací je tedy lepší neoslovovat, abychom nedostaly kopačky hned při prvním pokusu, resp. abychom druhý den nelitovaly, koho jsme se to pokoušely sbalit, či koho se nám to povedlo sbalit?

1) Slečny, které sice vypadají jako lesbičky, ale ve skutečnosti se vám nelíbí

Ok, je pochopitelné, že hledáte spřízněnou duši a někoho, kdo vás možná zavede za slečnou vašich snů. Kde je jedna queer slečna, může být i druhá, že. Jenomže… většinou z vás jde jasně vidět, o co vám jde. Líbí se vám slečna? Nebo si z ní chcete jen vystřelit? Chcete ji k něčemu využít? Nepředstírejme…. jsme přecejen ženy a i ta míň citlivější to vytuší, když se přetvařujete, že se s ní ve skutečnosti chcete seznámit.

2) Slečny, které jsou v obklopení větší skupiny lidí (obou pohlaví)

Jasně, pokud bude slečna ve skupince čistě dámské, máte větší šanci ji zaujmout i uspět, ale pokud se v partě nachází i členové mužského pokolení, počkejte si radši, až bude ona slečna sama. Klidně si na ni počíhejte někde v ústraní a zkuste nahodit nějakou vtipnou řeč. Rozhodně ji ale nevytrhávejte z její „party“, mohla by se cítit trapně a nepříjemně, i kdyby byla opravdu gay. Co vy víte, jestli se nejedná o firemní team building?

3) Slečny, na které prostě nemáte

No jo, buďme pro chvilku realistky. Příběh o Pretty Woman nebo o Ošklivce Betty se vás asi zrovna týkat nebude. Na stejné štěstí, jaké měla Shane, když potkala bohatou Cherie, taky zapomeňte, nejsme v Hollywoodu. Nezní to hezky, ale ano, slečna může být pro vás příliš krásná, příliš vzdělaná, příliš na úrovni. Nebo naopak, což zní ještě hůř, vy jí prostě nesaháte ani po kotníky. Možná ji sbalíte na tuhle noc, ale co když si zítra nebudete mít co říct?

4) Slečny, které evidetně nepotřebují další společnost

Je v objetí někoho jiného? Hází očko po někom jiném? Zapomeňte na to! Můžete si věřit sebevíc, můžete i uspět, ale opravdu chcete dostat do zubů? Chcete někomu vysvětlovat, že „jste to tak nemyslela“, že to bylo „jenom přátelské“? Lepší je si raději hledět svého a zkusit to s někým, kdo vysílá pozitivní signál pro seznámení…

5) Slečny, které toho vypily/požily až příliš

Motá se? Škobrtne při každém pátém kroku? Hází uvolněné pohledy na všechny, protože prostě není schopná zaostřit? Pověsila se na vás, protože už nezvládala stát rovně? Opět, je to samozřejmě snadná kořist pro nějaké postelové hrátky (za předpokladu, že vám nevytuhne po svalení se do postele či již při cestě do příbytku), ale zítra? Kde máte jistotu, že zítra takhle neuletí s někým jiným? Kde máte jistotu, že stejný scénář neprožila včera? Co takhle bezpečný sex? Pokud vám nejde jen o postel, popřemýšlejte, k čemu vám bude číslo opilé/zfetované holky, když si vás zítra ani nebude pamatovat…