Sotva S. B. Cohen dokončil Diktátora, má před sebou další hereckou výzvu. Tentokrát se jedná o roli vážnější, chystá se totiž snímek o jednom z nejvýznamnějších zpěváků v historii novodobé hudby, členovi kapely Queen, Freddiem Mercurym.

Film, o jehož vzniku se nesly drby už v roce 2010, zatím nese pracovní název Freddie Mercury Biopic a režie by se podle nejnovějších zpráv měl ujmout Stephen Frears, autor takových snímků jako jsou Nebezpečné známosti (1988), Špína Londýna (2002) nebo Královna (2006).

Příběh nás bude provázet hlavně jeho obdobím vzestupu a slávy až do slavného vystoupení na Live Aid v roce 1985.

Zbylí členové kapely – Brian May, Roger Taylor a John Deacon se údajně budou podílet na produkci a hlavně propůjčí hudbu k filmu (uslyšíme např. hity Bohemian Rhapsody a We Will Rock You, těšit se však můžeme na mnoho dalších). Zda-li bude sám Cohen ve filmu zpívat zatím nikdo nezmínil, ale vzpomeňme si na jeho pěvecký výkon ve Sweeney Toddovi a na chystané Bídníky a můžeme si být jisti, že se opět blýskne.

A proč právě Sacha Baron Cohen? Jen popřemýšlejte samy, jestli znáte nějakého současného herce, který by se Freddiemu více podobal?

 

Abychom si ještě připomněly nejlepší léta Queenů, dáme si jednu tématickou. :)