Na rok 2013 se plánuje natáčení nového lesbického filmu s Cate Blanchett a Miou Wasikowskou v hlavních rolích. Film bude režírovat John Crowley a jde o adaptaci klasického lesbického díla spisovatelky Phyllis Nagy. Film se bude jmenovat Carol, stejně jako původní novela.

Román, který byl poprvé vydán roku 1952 pod pseudonymem, se snažil se o šťastný konec příběhu dvou zamilovaných žen v této době (která ženám zrovna moc nenahrávala). Vypráví příběh dvacetileté prodavačky a starší elegantní dámy, která se právě rozvedla, což sice zní jako klasický scénář lesbického filmu, ale neopomeňme dobu, kterou zobrazuje a co to pro jejich vztah asi znamenalo.

Cate Blanchett byla první volbou režiséra Crowleyho a očekává se, že se Cate v této roli pořádně blýskne. Druhá hlavní role patří australské herečce Mie Wasikowské, ze které se po filmech jako Alenka v říší divů nebo Jana Eyrová začíná stávat nadějná hollywoodská hvězda. Mimochodem, Mia si již ve filmu s lesbickou tematikou zahrála a to konkrétně dceru Julianne Moore a Annette Bening v dramatu Děcka jsou v pohodě z roku 2010.

Co myslíte, máme se na co těšit? Cate s Miou spolu?