Ano, čtete správně. V britském rozšíření domácí televize HBO, na programu Sky Atlantic, se ve středu odvysílal první díl drama-seriálu Hit & Miss, kde Chloë hraje transgender vražedkyni. Zní to bláznivě? Pak právě proto Chloë tuhle roli vzala!

Když jí její agenti loni zavolali a sdělili jí, že pro ni mají nový scénář, na který by se měla podívat, řekli jí, že je to opravdu divoké a že si myslí, že to stojí za zvážení. Chloë si scénář přečetla a řekla si: „To je bláznivé. Do toho musím jít.“

O týden později již byla tahle 37letá herečka na natáčení v britském Manchesteru a nechávala si přidělávat umělý penis, bez kterého by se její role neobešla. Scénář napsal Paul Abbott, který vyhrál cenu BAFTA za několik britských seriálů (u nás bohužel neznámých) a vzhledem k žánru předchozích seriálů (typu novácké Ulice a podobně) byl pro něj tenhle seriál pořádný oříšek.

A o co přesně jde? Chloë zde hraje transsexuála před operací (z muže na ženu), který pracuje jako nájemný vrah. Mia, jak se zde Chloë jmenuje, je navíc i otcem, což zjistila hned v první první epizodě, kdy jí expřítelkyně napíše, že spolu mají jedenáctiletého syna. O to víc Miu dostane fakt, že jí její expřítelkyně určí jako opatrovníka pro svého syna a další tři děti, protože je nevyléčitelně nemocná. Hmmm, pěknej průser, že?

Co o seriálu říká sama Chloë?

„Je to hodně rušivý příběh, ale přitom je jemný, lyrický a dokáže se člověka dotknout. V podstatě je to love story o Mie a o synovi, kterého zjistí, že zplodila. Měla jsem v kariéře velké štěstí, pracovala jsem tak nějak soustavně, ale ještě nikdy jsem neměla takhle šťavnatou roli. Tohle je pro mě moje první hlavní role. Ale jak mám vlastně přesvědčivě zahrát muže? Chtěla jsem to hrát s tou přehnanou ženskostí, kterou vidíte u spousty transgender žen, ale producenti a tvůrci seriálu se rozhodli, že bude lepší, když to budu hrát víc realisticky. Nechtěli jsme, aby to byla nějaká pohádka, takže jsem to drželi víc při zemi. Jsem docela nervózní, co tomu řekne komunita a tak, ale myslím, že transgender lidé jsou opravdu nepochopeni. Mám taky jisté obavy, aby lidi neřekli:´Jo, to je Chloë a hraje v tomhle šokujícím kousku, bla bla bla, nuda, nuda, nuda.´Já doufám, že to překonám. Mia je tak složitá osobnost, to, odkud pochází, jaká je její rodina, jak se dokáže sofistikovaně chovat.

A jak se jí líbilo mít umělý penis při natáčení?

„Brečela jsem pokaždé, když mi to nasazovali. Cítila jsem se fakt obnažená, mít někoho tak blízko svých intimních partií – s kým navíc nespím – hodinu a půl každý den… pak se podívat do zrcadla… bylo to divný. Byla jsem osamělá a cítila se tak nepřitažlivě.“

Více se dočtete na oficiálních stránkách Sky Atlantic, bohužel jen v angličtině.