Přemýšlíte, co s volným pátečním večerem nebo dokonce celým víkendem?

Přinášíme pár tipů, jak příjemně strávit volný čas. Vezměte do víru velkoměsta své partner(k)y, přátele i rodinu a vychutnejte si vše, co bohatý kulturní program nabízí.

 

Ignis Brunensis 2012

Brno – Město uprostřed Evropy, tak zní moto zabavního festivalu konajícího se každoročně v srdci Moravy.

Celý festival je doprovázen mezinárodní přehlídkou ohňostrojů. Zahajovací večer je v pátek 25.5. ve 22:30 na Kraví hoře, kde budeme moct zhlédnout první z řady přehlídek.

Dalšími lákadly v programu jsou např. denní i noční létání balónem, Divadelní svět Brno (Noc kejklířů a slavnost masek), Dětské dny uprostřed Evropy, mistrovství ČR historických velocipedů, přehlídka historie MHD, … Čeká nás toho opravdu mnoho! Tento víkend je teprve začátek. Celý program naleznete na oficiálních stránkách.

www.ignisbrunensis.cz

Místo a čas konání: 25.5.-10.6., Brno

Čokovoko

„Nejsme vhodné na dětskou party, ani charitu neděláme.“

Netradiční koncert tohoto brněnského dua si můžete vychutnat ve Švandově divadle v Praze, kde vystoupí tento pátek ve 20:00.

www.svandovodivadlo.cz

Místo a čas konání: 25.5., Praha

 

Pivovarské dny na Staré radnici v Brně

Nenechte si ujít 13. ročník pivovarských dnů a vychutnejte si poctivá piva z regionálních pivovarů. Novinkou letošního ročníku je i degustace pivních speciálů, která bude probíhat v unikátních prostorách Labyrintu pod Zelným trhem, a na které každý obdrží dárkovou pivní sklenici. No neberte to!

Slavnostní zahájení na Staré radnici se uskuteční v pátek 25. května v 15:30 hod.

www.kultura-brno.cz

Místo a čas konání: 25.-26.5., Brno

 

Prague Food Festival

Prague Food Festival je třídenní svátek jídla, který má v Čechách již dlouholetou tradici. Pod širým nebem vás budou okouzlovat nejlepší šéfkuchaři a sommeliéři, producenti potravin a nápojů. Čeká vás bohatý doprovodný program v podobě cooking show a degustací.

Navštivte již 6. ročník největší gastronomické události roku.

www.pragueout.cz

Místo a čas konání: 25.-27.5., Praha

 

Mezi ploty 2012

Multižándrový festival Mezi ploty je opět tu a přináší velmi pestrý program na celý víkend.

Můžete se těšit na divadelní představení, autorská čtení, stand-up comedy Na stojáka!, choreografie tanečních skupin, prezentace, výtvarné dílny, a možná přijde i kouzelník! ;)

A hudební scéna? Tři stage nabídnou v sobotu kapely jako Sto zvířat, Žlutý pes, Gipsy.cz či Tleskač, nedělní program slibuje Vypsanou fixu, Toxique, Chinaski nebo Cocote Minutte.

Kopletní program a informace o dopravě naleznete na www.meziploty.cz

Místo a čas konání: 26.-27.5., Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha