Růžový AVON pochod proti akovině prsu, kterého se účastní miliony lidí ve více než 50 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu, se bude letos konat již 12. ročníkem.

V současné době probíhají po celém světě různé aktivity, jejichž cílem je nejen zvýšení povědomí o nemocech postihujících ženy a samotný boj proti nádorovému onemocnění, ale i výzkum a prevence jiných zdravotních problémů, týkajících se žen. Po celém světě se do současnosti vybralo již 80 miliónů dolarů.

I letos se půjde ulicemi starobylé Prahy. Trasa je dlouhá 4,5 km a zvládnou ji i rodiny s kočárky. Vstupenkou na pochod je tradičně růžové tričko, které zakoupíte buď na startu v parku Kampa nebo také u své Avon Lady, na e-shopu a ve vybraných obchodech.

Co ještě o pochodu potřebujete vědět:

Kdy? V sobotu 9. června ve 12 hodin.

Kde? V parku Kampa v Praze. Cílem jsou Žluté lázně, Podolí.

Trasa pochodu: park Kampa (ul. U Sovových mlýnů) – Říční – Šeříková – Vítězná – most Legií – Masarykovo nábřeží, u Mánesa přechod na náplavku a po ní až na k Vyšehradu (Rašínovo nábřeží), skrz Vyšehradský tunel, Podolské nábřeží, areál Žlutých lázní.

A proč právě s eLnadruhou? Využijte příležitost, jak se hrdě hlásit k naší komunitě na akci pro širokou veřejnost a poukázat na to, že ani nám není lhostejný boj proti rakovině prsu. Sraz eLnadruhou je v 11 hodin naproti veřejnému WC.

Akci bude moderovat Roman Vojtek a z hudební scény vystoupí např. Anna K., Chinaski, David Deyl a další. Doprovodný program začíná už v 10 hodin. Pro nejmenší bude připraven dětský koutek a do areálu Žlutých lázní mají povolený vstup i pejsci.

Více o události na zdravaprsa.cz nebo na avonwalk.org.