Holky se na stránkách Les Bičky zabývají podporou homosexuálních žen v ČR a SK a do budoucna plánují také vlastní oficiální internetovou stránku. Přečtěte si rozhovor o tom, proč a jak se daly dohromady, jaké mají cíle a plány a také více o jejich červnové L akci v Praze.

Linda: Ahoj holky, můžete se nám představit? Kolik vás je a jak se jmenujete?

Ahojky, jsme celkem 4 + naše žena Terka :-D. Jména jsou Weronica, Kitty, Míša, Terka.

Kolik vám je let?

Werče je 21 let, Kitty je 22 let, Míše je 20 let, Terce je 26 let a ženě Terce je 17 let ;-).

Co děláte, studujete nebo už pracujete?

Weronica: Já pracuji jako hlavní správce stránky Lesbičky a jsem majitel agentury, která podporuje a vlastně nám pomáhá k tomu, abychom mohli dělat takové věci, jako děláme. :)
Kitty: Já to mám půl na půl. Studuji i pracuji.
Míša: Studuji.
Terka: Pracuji.

Jak jste se daly dohromady?

Weronica: To byl vlastně všechno můj nápad a holky se se mnou jen vezou :-D. Néé, to zase ne, hodně mi pomáhají, a to člověk v tomto potřebuje. Jednoho dlouhého večera jsem si říkala, že je všechno spíše pro gaye a lesbičky nejsou moc vidět a že by bylo dobré to změnit, tak jsem to postupně začala dávat dohromady, až vznikly LesBičky a párty All night ….. holky jsem si pak našla na menším mailovém konkurzu, kde jsem si vybrala z holek, které mi nejvíce říkaly. Jediná Kitty je moje kamarádka delší dobu, takže tu jsem jen požádala o to, zdali by mi chtěla pomoc.

Proč jste se daly dohromady?

Dali jsme se dohromady asi jen z toho důvodu, že máme něco společného a taky, že chceme tímhle něco dokázat, i když je to vše na začátku, tak to chceme dotáhnout co nejdále.

Jaké máte ambice ohledně vašeho projektu?

Náš projekt má zviditelnit lesbičky a hlavně ukázat ostatním, že nic špatného na tom není a kdo cítí to, že je asi na holky, tak ať se toho nebojí a hlavně ať to nikdo neskrývá. Každý má právo na to být šťastný, prostě jednoduše řečeno – láska je láska a jak napsal jeden americký portál, bůh homofobní nebyl a jen víra v něco odsuzuje naši menšinu.

Jaké máte krátkodobé a dlouhodobé cíle?

Našich cílů co se týká stránky je celkem hodně. Teď jsme začali s projektem All Night Lesbians Párty a do budoucna plánujeme udělat v češtině nějakou lesbickou hymnu a i k tomu natočit videoklip.
Weronica: Myslím si, že už jen tohle hodně pomůže k tomu, aby každý byl takový, jaký se cítí. A doufám v to, že to lesbičky ocení, že pro ně děláme tohle :).

Wow, hymnu pro lesbičky v češtině? Třeba něco jako bylo Jsem gay, jsem teplej? Od Nightwork?

Weronica: Co se týká hymny nevím zdali říci, že něco podobného, to je podle mě spíše pro posměch. Náš text musí říkat to, že jsme normální lidi, kteří dělají ostatní věci jako každý druhý. Nemusí se nás nikdo bát nebo si na nás ukazovat apod.

Jak se do vaší práce mohou zapojit ostatní zájemci (mohou-li)?

Weronica: Tak určitě mohou. Rádi uvítáme jakoukoli dá se říci reklamu nebo podporu našeho projektu All Night… stačí napsat jen na náš e-mail a vždycky se dá všechno domluvit.

Kolik času práci na skupině průměrně věnujete?

Všichni se domlouváme, aby tam každý byl ve svém volném čase, ale hlavní správce je tam nejvíc kvůli určitým problémům s některými a hlavně teď kvůli té akci.

Na červen máte naplánovanou All Night Brasil Lesbian Party. Proč zrovna Brasil?

Kitty: Myslíme si, že to bude dobrý start letních prázdnin.
Míša: Určitě ano. Je nejlepší odstartovat léto se slečnami v parádních kostýmech a plavkách.
Weronica: A hlavně jsme si tedy říkaly, že budeme párty dělat na různá témata. Čeká nás parník, all night s Fajn rádiem, no je toho dosti :-D .

Podle čeho jste vybíraly program, místo a účinkující?

Weronica: Program je moje záležitost. Dělám tuto práci dlouho a podle mého pokud není dobrý program, tak se lidi nudí. Místo našla Kitty, která vlastně oslovovala ty cluby a N11 se nám hnedka ozvala s tím, že by se jim to líbilo a hlavně majitelé jsou super a homosexuální menšinu hodně podporují, takže každopádně N11 je na párty správná volba. A co se týká účinkujících, tak jsou to většinou moji známí, Jardu Parčiho nějakou tu dobu znám a mám fakt radost, že se rozhodl nás takto podporovat a hodně nám pomáhá.

Díky za odpovědi, máte ještě nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Sledujte Queermag.cz, choďte na naše párty a taky nesmíme zapomenout dodat Lesbičky forever. ;-)