Aneb pouliční festival pro všechny
Ghettofest je nový brněnský festival, který se bude konat v sobotu 2. června mezi 10. a 22. hodinou.  Jeho dějištěm se stane brněnské „ghetto“ – ulice Bratislavská a její nejbližší okolí. Jde o zcela unikátní, kulturně-sociální koncept, zaměřený na tuto lokalitu.

Jako pouliční festival se bude Ghettofest odehrávat přímo v ulicích. Nabídne několik divadelních představení, která se budou hrát na ulici Bratislavská, koncerty kapel jako jsou Čokovoko, Čankišou, Gulo čar či Emila a Jakuba, vystoupení tanečních skupin nebo artistický workshop pro děti. Kromě toho nabídne také diskuzi o budoucnosti lokality v Muzeu romské kultury nebo odhalení malby, kterou připravuje pro Ghettofest na zdi bývalé káznice na Soudní legenda brněnského street artu Timo.

Cílem festivalu je zbořit alespoň na chvíli bariéry, které jsou mezi „brněnským Bronxem“ a zbytkem Brna, stejně tak jako uvnitř izolované lokality. Iniciovat širší dialog o problematice netolerance, zahájit diskuzi všech stran nad současným stavem jejich ne/soužití. O problematice a hlavně potřebě tolerance mezi menšinami toho většina návštěvníků Queermagu ví jistě dost, a proto vás vyzýváme, abyste přišli Ghettofest podpořit.

Vstup na festival je zdarma!

Ve 22 hodin začíná afterparty v Kabinetu múz (ul. Sukova 4) – těšte se na dj’s, drinky a skvělou zábavu s organizátory Ghettofestu v legendárním, znovuotevřeném brněnském klubu.

Celý program na www.ghettofest.cz