Přinášíme vám rozhovor s manažerkou projektu Coworkingového centra, které slavnostně zahájilo svůj provoz 31. května 2012 v Brně. Centrum je zaměřeno na pomoc rodičům s dětmi, ženám a studentům, kteří chtějí podnikat nebo se dále vzdělávat.

Centrum se nachází na Lidické ulici v Brně, disponuje několika prostornými místnostmi, kde jsou počítačová místa (využitelná jako mobilní kanceláře), jednací místnost a dětský koutek.

 

Linda: Dobrý den, mohla byste mi prosím říct pár úvodních slov k tomuto projektu?

Aneta Valoušková: Projekt Coworkingové centrum je financován z prostředků Evropské Unie, prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky.

Cílovou skupinou projektu jsou ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené, můžou to být obecně rodiče, kteří jsou doma s dítětem a přitom podnikají, studují nebo se chtějí nějak dále vzdělávat.

Cílovou skupinou jsou ženy, mohou ale přijít i tatínkové?

Ano, je to i pro tatínky.

Je podmínkou mít děti?

Podmínka to není, ale je to jeden z monitorovacích indikátorů toho projektu, takže pro nás je to určitě přínosnější, ale coworkingové centrum určitě neomezujeme jenom na ženy, které mají děti. Mohou to být například i studenti. Spousta studentů podniká při studiu a nemá třeba vlastní kancelář, protože na to finance nejsou, a tak mohou využít toto zázemí.

Je potřeba se nějak hlásit nebo může přijít, kdo chce, kdy chce?

Během července bude zprovozněn rezervační systém, který bude na stránkách www.coworkingcentrum.cz, rezervace zatím probíhají na recepce@coworkingcentrum.cz.

Jsou vaše služby zpoplatněné?

V rámci projektu je vše zdarma, zpoplatňovat budeme asi tisk dokumentů, za jednu korunu.

Mohou zájemci využít místo i pro vlastní obchodní schůzky?

Ano, centrum lze využívat pro obchodní schůzky, buďto na počítačovém místě nebo v jednací místnosti. Ta bude v provozu od prvního červnového týdne. Bude možnost zajistit také nějaké občerstvení, kávu a menší drobnosti.

K dispozici je zde i dětský koutek, jak ho lze využít?

Dětský koutek, pokud ho využívá maminka, například pokud využívá zároveň počítačové místo v centru nebo se bude vzdělávat v rámci našich kurzů, je k dispozici zdarma. Pokud by měla zájem využít pouze dětský koutek, tak tady máme speciální nabídku o letních prázdninách, kdy se platí 65 korun na hodinu, což si myslím, že je pro Brno docela nízká cena. Máme tady vyškolený personál, jsou to vlastně dvě děvčata, která mají sociální pedagogiku a výtvarku, takže myslím, že jsou schopny dětem nabídnout zajímavé aktivity.

Jaká je provozní doba centra a kdo zde bude k dispozici?

Provozní doba je od 7:00 do 17:00. Vždy tady bude jeden člověk na recepci, dvě slečny v dětském koutku a nárazově zde bude ještě jedna manažerka projektu, na této pozici se střídáme tři.

 Můžete mi představit vzdělávací kurzy, které zde budou probíhat?

Kurzy budou realizovány od září, budou zaměřené hlavně na věci spojené se začátkem podnikání, tj. živnostenský list, základy práva, účetnictví, bude tam také školení v účetním programu Pohoda, který je mezi podnikateli běžně používaný. Dále základy slaďování rodinného a pracovního života, na to zde máme gender expertku, která kurz povede. Myslím, že kurzy budou velmi přínosné. Hodinová dotace je 3 hodiny na každý kurz a lze ho opakovat. Tj. pokud se některé ženě kurz zalíbí a chtěla by ho absolvovat ještě jednou, může si kurz bezplatně zopakovat.

Je tento projekt omezen časově?

Projekt je na tři roky plus pět let udržitelnost, takže je to vlastně na osm let.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšný start!

Také děkuji, nashledanou.

 

Tisková zpráva – zahájení projektu

V centru budou probíhat tyto kurzy:

– Živnostenské podnikání
– Účetnictví a daňová evidence
– Gender v podnikání
– Základy práce v kanceláři
– Komunikace
– Rozvoj osobnosti
– Manažerské dovednosti
– Vzdělávání v PC skills

Adresa: Coworking Centrum s.r.o., Lidická 77, 602 00 Brno (vchod A, 1. patro)

Otevírací doba: 07:00 – 17:00

Kontakty: www.coworkingcentrum.cz, recepce@coworkingcentrum.cz