Jistě vám na televizních obrazovkách neunikl seriál Chirurgové, který vysílala Prima Love, a to v prvé řadě díky postavám Callie (Sara Ramirez) a Arizony (Jessica Capshaw). Tyto dvě sexy lékařky tvoří již nějakou dobu báječný pár a tvůrci seriálu se díky nim mohou radovat z ceny, která byla pořadu udělena – GLAAD Media Award.

Nejen, že si tato seriálová dvojice „Calzona“ (jak pár přezdívají převážně L fanynky seriálu) řekla před zraky všech diváků ve svatební den „ano“, ale dokonce spolu pečují o dítě spolu s jejich kamarádem, kolegou a současně strýcem dítěte Markem. To vše zřejmě pořadu dopomohlo k získání ocenění.

GLAAD (Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) je organizace podporující homosexuály skrze masmédia. A proč právě takto? Dnes a denně každý slýchá nebo čte zprávy a novinky nebo sleduje televizi a právě tato masmédia formují názory lidí. Díky organizacím jako je GLAAD pak roste všeobecená tolerance LGBT populace, její pochopení a je budována podpora a rovnost.

Ceremonie proběhla v San Franciscu a hostem byla i sama autorka seriálu Shonda Rhimes.

Můžeme jen doufat, že seriálů s gay a lesbickými páry bude přibývat a nejen, že se tak budeme mít čím kochat v televizi, ale především se tak všem divákům do podvědomí dostane pocit, že takové dvojice žijí všude ve světě a že je to zcela normální.

A teď trochu romantiky s Callie a Arizonou. :)