Říkáte si stará kauza? Ne pro Daniela. Ovšem ten celou věc přijal jinak, než byste očekávali. V interview prozradil, že byl nadšený, když ho novináři začali podezřívat z homosexuality díky jeho „gay tvářičce“, jak sám řekl. Stal se terčem médií hned poté, co se proslavil jako mladý čaroděj Harry Potter.

„Musel jsem se pousmát, když se objevily spekulace, že jsem gay. Samozřejmě jsem věděl, že nejsem, ale lidé se mohli zbláznit z tvrzení o opaku.“

„V novinách se psalo, že se tvářím jako gay, nebo že mám takový hlas, což nebyla pravda. Ale když víte, že je do vás nějaký chlapec blázen, je to ta největší lichotka.“

Danielova prozatím poslední role byla ve filmu Žena v černém (z letošního roku) a potvrdilo se, že v současné době chodí s Rosie Coker, čímž vyvrátil veškeré spekulace o jeho orientaci.

„Teď mám přítelkyni, tak předpokládám, že už mi všichni věří…“

V médiích se také vyjádřil, že kdyby měl  zhřešit s mužem, byl by to blonďatý Kanaďan Ryan Gosling nebo Albert Einstein, kdyby byl naživu, protože inteligence je podle něj sexy.

Před měsícem natočil video pro kalifornskou organizaci provozující linku bezpečí pro LGBT mládež:

“I’m Daniel Radcliffe, and I believe that reaching out for help is the bravest thing a person can do. If you are struggling and need support, call the Trevor Lifeline. It’s free and confidential, and trained counsellors are there to listen 24/7 without judgment.”

V dřívějším interview také řekl, že konečným důvodem, proč by měly být sňatky homosexuálů zlegalizovány po celém světě je, že když se jako dítě podíváte se na vaši mámu a tátu, jsou manželé. Potom se podíváte na gay pár, který je spolu stejně dlouhou dobu a z toho samého důvodu, ale protože se nemohou vzít, jejich vztah působí na okolí jinak.

„Ano, sňatky homosexuálů jsou symbolickým požehnáním vztahu, ale hlavním cílem je předání zásadní zprávy o rovnosti. Homosexuálové by měli mít právní rovnost všude.“

A na odlehčení tu máme Daniela, jak by se ani on sám nepoznal…