V Česku máme velmi málo L celebrit, ale když už, tak pořádné! Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s DJ Henriette, která pro vás pořádá již osmým rokem Freedom Nights nejen v České republice, ale i na Slovensku. Je zadaná? Umí plavat? Jaká je její původní profese? To vše se dozvíte v rozhovoru!

Linda: Ahoj Henri, jak se máš?

Henriette: Ahoj Lindo, mám se fajn. Za chvíli mě čeká grilování s holkama a já mám strašný hlad.

Tak to bude určitě dobrota. Chtěla bych tě dnes vyzpovídat ohledně DJingu, Freedom Nights a dalších akcích, které pořádáš a taky z tebe samozřejmě dostat nějakou tu pikanterii :). Začněme u Freedomek. Jak dlouho už je vlastně pořádáš?

Letos v září bude FN (Freedom Night) slavit své 8. narozeniny.

Máš zhruba představu, kolik jich už celkově bylo?

Vím to naprosto přesně. V červnu v Brně bude 98. FN celkově.

Wow, za chvíli je budeš počítat na stovky!

To doufám :). 100. FN bude dokonce na parníku, což bude i premiéra na vodě.

Na parníku povídáš, jaká je tam kapacita? Dostane se vůbec na všechny, kdo by chtěli přijít?

Kapacita je cca 300 lidí, právě z tohohle důvodu jsme udělali předprodej vstupenek, takže kdo dřív přijde, ten pluje :).

A umíš plavat? V případě potopení? :)

Plavu skvěle :). Ne, chodím pravidelně plavat, takže potopení se nebojím.

To já jen tak vtipkuju, určitě to bude pořádné plavidlo… Kde se akce koná? A kdy?

Akce se koná v sobotu 21.7. na parníku TYRŠ na Vltavě, Rašínovo nábřeží. Zde jsou kompletní informace k plavbě: www.facebook.com/events/292319444191695/

Zmínila jsi brněnskou Freedomku, ta se koná už tento týden v sobotu 16. června. Freedomka se po několika parties v klubu Mersey v Žabovřeskách přestěhovala do XXL clubu, který je v centru Brna. Jak ten přesun hodnotíš po první „zkušební“ party?

Party jsme museli přestěhovat z důvodu kapacity, už se tam holky prostě nevešly. Ale jinak jsem tam byla spokojená, jen v XXL je mnohem lepší zvuk, což si jako DJ pochvaluji.

Co se chystá pro tohle brněnské vydání? Na co speciálního se můžeme těšit tentokrát?

Budeme hledat L factor, tzn. lesbu, která nás nejvíce ohromí svým vystoupením, ať už zpěvem nebo jakoukoliv jinou kreací. Hrát budu já s DJkou Kamilou a doprovázet nás na klarinet bude Bohdan. Už teď se na tuhle FN těším.

Takže to bude v podstatě soutěž, chápu to správně? Je nějaká výhra?

Přesně tak, hlavní výhrou je voucher v hodnotě 500Kč na zboží od minimon.cz, které mají skvělé bižu :), dva lístky na parník a redbullová loď.

Tak teď ještě vymyslet, čím budou dámy oslňovat :). Můžeš mi něco říct o DJce Kamile?

Kamilu znám asi 7 let. Dlouho žila v Londýně, před časem se vrátila, a protože jsem sháněla nějakou kvalitní šmrncovní DJskou podporu, oslovila jsem jí. Sice není profesionální DJ, ale hudbu cítí a vzájemně se doplňujeme.

Pojďme se teď pobavit o DJingu. Jak dlouho se mu už věnuješ?

Začala jsem v roce 2003 v klubu maLér (L klub), kde jsem měla pravidelnou noc Ibiza night a tam jsem se postupně učila hrát pro L publikum, což byla největší škola. A o rok později jsem v klubu Rubyz (ex Najf) uspořádala první FN, protože nic takového nebylo. Sama jsem nečekala, že to bude trvat dalších 8 let. A proč jsem začala hrát? Když jsem byla na základní škole, už tehdy jsem si představovala, že hraju pro lidi – pouštěla jsem z okna Dalibora Jandu, což nevím, jestli dnes někoho uchvátí :).

Když sama říkáš, že hraješ pro L publikum, v čem je tedy ta hudba jiná? Jaká je vlastně „lesbí hudba“? :)

To je trošku otázka na tělo, ale abych byla upřímná, hrát pro lesby je to nejnáročnější, co jsem zažila :). Každá chce něco jinýho, nestačí hrát jeden žánr, ale musím skloubit moderní pop, electro, RnB, rock, oldies, 80´s, prostě všechno a zároveň udržet holky na parketě. Takže se snažím vnímat atmosféru a hrát podle nálady.

Předpokládám, že tě hraní a pořádání akcí živí.  Co kdyby to ale už nešlo dělat dál? Jaká by byla náhradní kariéra?

Přemýšlím nad tím docela často, asi bych se snažila o provoz kavárny nebo baru. Možná se k tomu časem dostanu, teď mi na to ale nezbývá kapacita. Ale kdybych se měla držet své profese, dělám zdravotní sestru.

Zdravotní sestru, tak to je krásné, to jsem nečekala. Když už jsme u toho, co by do tebe nikdo neřekl?

To ani nevím, jediné co mě napadá, je, že jsou překvapeni, že i když se pohybuju v takovém prostředí, tak neberu drogy :). K tomu hraje i fakt, že jsem od přírody neskutečně zrychlená.

Máš někde rezidentní hraní?

Ano, loňského roku jsem byla oslovena DJem Vilémem, který každý měsíc v klubu Radost FX pořádá gay friendly večírek Lollypop (10 let), abych tam hrála. Takže každý první pátek v měsíci mám rezidentní hraní v Radosti na jedné z nejlepších hudebních party v Praze.

Teď se zeptám na trošku osobní otázku, ale naši čtenáři by rádi věděli, jestli jsi zadaná?

Jsem už 2 roky zadaná a spokojená :)

Stává se ti ale, že se tě někdo snaží na tvých akcích sbalit? To je určitě sen mnoha tanečnic, sbalit DJku, ne? :)

Moc se mi to nestává, možná působím nedostupně anebo jsem na ně prostě už stará :).

Chystáš se letos někam na Gay Pride?

Chystám se jen na pražskou, loni to bylo skvělý, tak doufám, že i letos bude stejně povedená. Byla tam fakt naprosto úžasná atmosféra. Jinak v době Prague Pride pořádám Pride Freedom Night na téma Elvis, která bude v pátek 17. srpna, takže rovnou po akci vyrážíme na pochod.

Pride, to je hrdost a taky pýcha. Na co jsi ty pyšná?

Jsem pyšná na Freedom Night, přeci jen je to moje dítě a věřím, že i tahle akce posunula L komunitu zas o kousek dál. Snad za pár let bude úroveň teplých parties stejná jako např. v Berlíně.

Budu doufat s tebou. Děkuji ti moc za rozhovor, potkáme se v sobotu v Brně v XXL clubu a dobrou chuť, ať ugrilujete něco dobrého ;).

Díky, doufám, že se stavíš!