Už se vám to dost možná stalo. Měly jste skvělou L kamarádku, společně jste trávily volný čas, chodily za zábavou, napovídaly si ve škole a tak dále, ale dnes už si ani k narozeninám nenapíšete. Jaké jsou nejčastější příčiny rozkolu přátelství dvou lesbiček?

Všechny níže uvedené možnosti platí jak pro vaši kamarádku, tak pro vás. Někdy to přátelství není natolik silné, abyste si tím nějak lámaly hlavu, prostě se jen stane, že se přestanete scházet a potkáváte se už jen náhodně. Jindy je to zase na probrečený polštář a dlouhotrvající „sbírání se z toho“. Nebo může přátelství ukončit taky nenávist, vztek a zloba. Horší bývají varianty, kdy je přátelství podmíněno vztahy ve skupině a pak se kvůli jedné může rozpadnout celá parta.

  • Přestěhuje se

Tohle je asi to nejmenší zlo, dá se s tím ještě leccos dělat. Třeba takové přátelství na dálku.

  • Rozejde se se svojí přítelkyní

Tady je několik variant. Můžete například dostat na výběr – budete se kamarádit dál s ní nebo s její teď už ex? Budete se scházet v původním složení? Zde záleží víc na tom, ke komu máte hlubší vztah, o koho nechcete přijít. I když i rozhodování samotné dokáže hodně ublížit, hlavně tomu, kdo musí z kola ven.

  • Najde si jinou partu

Jo, to se stává. Zničehonic ji vidíte venku se neznámými lidmi, nejlépe ještě v čase, kdy vám řekla, že nemůže jít ven, protože je „hrozně nemocná“ a podobně. Dá přednost někomu jinému, zároveň vám to ale zapomene říct. Tohle se stává spíš u povrchnějších kamarádství, takže si můžete aspoň říct, že tahle kamarádka za to tedy nestála.

  • Zamiluje se do vás

Samozřejmě je to super pocit, pokud se do vás někdo zamiluje, ale je-li to vaše kamarádka, nejedno přátelství to zničí. Hodně záleží na tom, jestli je její cit opětovaný. Pakliže je to vzájemné, je to ideální situace. Kamarádku „upgradujete“ na přítelkyni, což je určitě lepší, než když o ni přijdete proto, že její city neopětujete. Po vyznání lásky už málokteré přátelství dokáže zůstat jen přátelstvím bez marných nadějí, zklamání a výčitek. Taky se může stát, že jste v té době zadané a nechcete svou partnerku vystavovat „riziku“, že by se o tom vyznání lásky dozvěděla.

  • Začne si s vaší partnerkou

Ajajaj, to je hodně špatné! Nebudeme si hrát na neviňátka, některé ženy nevěru berou automaticky jako něco, co se prostě občas přihodí. Nedělá jim problém někoho podvést anebo jim nepřijde amorální, když jako single sbalí někoho zadaného. A ještě k tomu je-li to vaše přítelkyně. Takových scénářů už jsme tady měly… V tomhle případě záleží na tom, jestli vám za to stojí vaše přítelkyně, jestli vám za to stojí ta kamarádka a jestli jim to odpustíte, pokud to bylo jen jednou. S přibývajícím věkem a zkušenostmi se lidé stávají víc a víc tolerantní a co se vám teď zdá jako nepřekousnutelný problém, vám může za pár let přijít přijatelné.

  • Podvádí svou partnerku

Tohle bývá docela „průser“, pokud máte větší pouto k přítelkyni, kterou vaše kamarádka podvádí. Pakliže je vaše přátelství silnější,  nebo ji znáte delší dobu, nemusíte přijmout fakt, že ji její slečna podvádí. Můžete podvodnici přinutit k přiznání, můžete ji začít ignorovat, můžete to té podvaděné říct samy.  Příjemná asi není ani jedna varianta. Člověk si leckdy přeje, aby se něco takového nedozvěděl. Ach ta sladká nevědomost!

  • Má problémy s alkoholem, drogami, penězi

Ano, čtete správně, s penězi. Pokud si nedokáže přestat půjčovat a peníze vám nevrací, jednou pohár trpělivosti přeteče a kamarádství je konec. Horší je, pokud jsou tyhle tři problémy vzájemně propojené, např. neustále shání peníze na drogy nebo se vždy zpije do němoty a vy za ni musíte zaplatit nebo ji na vlastní náklady dotáhnout domů. Přátelství je o pomoci, ale přátelé by vás neměli zneužívat!

  •  Objeví svoje bisexuální/heterosexuální sklony

Jo, i tohle se občas stane. Najednou s vámi přestane chodit do L klubu a chce chodit do hetero podniků. Najednou musíte poslouchat, jak to má Franta rád v posteli nebo že nechápe, jak někdy mohla být lesba. Úlet vaše kamarádství pravděpodobně nenaruší, jedině pokud jste extra proti takovým sexuálně orientačním výletům. Pokud si ale vaše kamarádka najde chlapa na vztah, dost možná přestane být v kontaktu se svojí L komunitou a začne mít prostě jiné zájmy.

  • Najde si novou přítelkyni

Pakliže jste spolu trávily spoustu času proto, že jste obě byly nezadané, dost možná vaše přátelství pohoří, až si najde novou partnerku. Jen si vzpomeňte na svoje začátky vztahů – věčně v posteli, věčně spolu, bez zájmu/času vidět se s dalšími z L komunity, bez zájmu vidět své hetero kamarády. Když se takhle vaše kamarádka zapomene na příliš dlouho, může být už pozdě zkoušet se vracet.