Úspěch loňského ročníku Prague Pride byl silnou motivací pro jeho letošní pokračování. Konání letošního festivalu je naplánováno na 13. – 19. srpna a stejně tak jako v roce 2011, i letos bude perlou festivalu průvod LGBTQ účastníků a jejich přátel, který proběhne v sobotu 18. srpna. Včerejší tisková konference odhalila detailnější informace týkající se programu festivalu a samotného průvodu.

„Dáme barvy dohromady“

Tak zní slogan letošní pride, která bude prezentovat LGBTQ kulturu v plných barvách a věnovat se bude i komunitám, které stále zůstávají před širokou veřejností skryty. Řeč je například o zdravotně postižených homosexuálech, homosexuálních Romech či transsexuálech.

„Rádi bychom i v roce 2012 ukázali, že Praha patří mezi tolerantní města a je právem zařazována na přední příčky seznamu nejvíce gay-friendly měst Evropy. Jsem přesvědčen, že druhý ročník bude alespoň stejně úspěšný jako loňský,“ řekl prezident Prague Pride Czeslaw Walek.

A jaká tedy bude trasa průvodu?

Účastníci se začnou scházet od 12 hodin na Václavském náměstí u sochy svatého Václava. O hudební doprovod se postará DJ a lidé si tu budou moci vyrobit transparenty nebo se před samotnou akcí stylově doladit. Samotný pochod pak vyrazí ve 13 hodin směrem k Můstku a dále se vydá ulicí 28. října, kterou projde na Národní třídu, po té půjde až k Národnímu divadlu a na most Legií. Přibližně v 15 hodin dojde průvod na Střelecký ostrov.

Na Střeleckém ostrově bude po skončení průvodu centrem města po celé odpoledne probíhat hudební festival za účasti českých i zahraničních interpretů, který budou moderovat Lejla Abbasová a Honza Musil. Kromě toho bude na ostrově také DJ stage s taneční hudbou.

I letošní ročník je podpořen primátorem hl. města Prahy doc. MUDr. Bohuslavem Svobodou, CSc.

Veškeré informace a program festivalu naleznete na oficiální stránkách www.praguepride.com.