Dnes je na řadě Petr Kotvald a jeho poslední album Právě tady… právě teď, které vyšlo roku 2011. Konal se velký Comeback?

Tento příspěvek vznikl díky sledování TOP Star magazínu na televizní stanici Prima Family. Původně jsem se chtěla podívat na Anetu Langerovou, u které novináři slibovali novou přítelkyni a pikantní detaily z jejich společného života. To se nekonalo, ale omylem jsem předtím shlédla jiný díl TOP Staru v domnění, že tam Aneta bude. Místo toho tam bylo České hudební peklo. A to doslova.

Tímto děkuji za reportáž, opravdu mne pobavila a vy si ji klidně prohlédněte také. Petr se ve videu objeví na konci deváté minuty, předtím se v pekle rozebírala Iveta Bartošová. Po Petrovi následovala Marie Pojkarová, jejíž pejskové, co se koušou, jsou alespoň roztomilí.

Album Právě tady…právě teď vyšlo 23.9.2011 a jak asi sami uznáte, velké slávy se nedočkalo. Nebo jsme to jen nepostřehli? Ba ne, album dokonce zvítězilo v nultém ročníku anticen Zlatý David! Podívejte se na písničky z tohoto alba.  Hully Gully (jejíž název mě opravdu zaujal, protože u nás na pouti vždy býval kolotoč jménem Hali Gali) je taková svůdná diskotéková písnička se smyčcovým pozadím, skoro netradiční.

Vystoupení je z pořadu Sama Doma, kde Petr Kotvald své album propagoval. Nutno dodat, že zpíval na half-playback a že mě až překvapilo, jak dobře. Obdivovala jsem ty taneční kreace, že to není Petrovi hloupé a proč se snaží prodat takovou diskošku ve studiu bez publika, když ví, že to nemůže fungovat. Pořád jsem se musela ujišťovat, že je to Petr Kotvald a že to není Felix Holzmann.

Tohle je vánoční hit z jeho alba, Dál sníh padá. O poetice textu není potřeba pochybovat aneb „Rok má dvanáct pater, to vánoční je zlaté“.

Vánoční R’n’b, proč ne. Proč se u toho ale teda tak křečovitě Petr kroutí? Jeho kreace a gesta působí naprosto nepatřičně, stejně jako jeho Ou jééé ou u ouu. A co proboha ty tanečnice s korunami na hlavách? A vánoční píseň s megafonem? Pařba v kostele s malýma holkama, které se před kamerou dost stydí, ale hlavně že si zahrají ve slavném videoklipu s tím z Mumulandu? A křídla na Petrových zádech? Ale to je přece samozřejmost!

Poslední video pochází z pořadu Dobré Ráno České televize. Nepochopila jsem ženské vokály ani text. Už se jen s útrpným výrazem ptám Proč? a nezbývá mi slov. Posuďte sami.

Na konec musím přidat odkaz na interview z pořadu Face2Face hudební televize Óčko. Petr tam mluví jako rozumný člověk a já si tak lámu hlavu, proč to vlastně dělá. Proč se ztrapňuje?

A ještě jeden odkaz. Přečtěte si moc pěknou recenzi jeho alba od Vítka Havliše a tuto hudební glosu od Ondřeje Bezra!