Letní měsíce přímo vybízejí k tomu, aby lidé trávili co nejvíce času mimo domov a užívali krásného počasí venku ať už sportem, cestováním, posezením s přáteli nebo relaxováním v přírodě. Některé zamilované dvojice si navíc rády klasické letní radovánky zpestří i o radovánky partnerské a neváhají se oddávat sexu pod širým nebem. Pokud i vy patříte mezi příznivce letního milování v přírodě, máme pro vás několik tipů pro hladký průběh erotických aktivit mimo bezpečí ložnice.

Komunikujte

Prvním krokem ke spokojenému a uspokojujícímu sexu v přírodě je komunikace s partnerkou, ideálně s dlouhou časovou rezervou před první plánovanou akcí. Takové odmítnutí v lese se slovy: „tady ne, miláčku“ může bolet stejně jako odmítnutí v posteli, proto je dobré dopředu vědět, jak by vaše partnerka v podobné situaci reagovala a jestli vaše nadšení pro venkovní hrátky sdílí. Jestliže se vaše představy shodují, nebo alespoň setkávají ve stěžejních bodech, máte napůl vyhráno a můžete se vrhnout do plánování.

Předvídejte

Nečekaný sex pod širým nebem dokáže divy a rozhodně může váš vztah osvěžit, ale i přesto je potřeba počítat s komplikacemi, umět je odhadnout a připravit se na situace, kdy nejde všechno podle plánu. Rozložit si deku přímo uprostřed mraveniště může být jednou dobrou historkou pro pobavení přátel, ale stejně tak z toho může být v případě alergické reakce vaší nebo partnerčiny docela nepříjemná noční můra.

Dále je dobré vědět, komu patří pozemky, po kterých se pohybujete, případně k čemu jsou využívané. Z louky s krásně posečenou trávou se může snadno vyklubat pastvina pro nebezpečné býky (a vám až pozdě docvakne, proč byla ta louka vlastně oplocená tím chatrným hrazením) a do zdánlivě opuštěné a napůl zřícené lesní chatrče se může nahrnout třicet myslivců na pravidelné sobotní setkání.

Uvolněte se

Je jedno, jestli máte milování pod širým nebem promyšlené nebo jestli se jedná o spontánní akci, důležité je, aby se vám líbilo a aby ho neprovázely nepříjemné pocity. Někdo má rád adrenalinové situace, kdy by mohl být přistižen při něčem „zakázaném“ a v koutku duše doufá, že se objeví náhodní kolemjdoucí, někdo jiný má sice rád sluneční paprsky na holém těle, ale jedině pokud má jistotu, že nebude nikým cizím vyrušen. Nebojte se o tom s partnerkou mluvit a najděte takový kompromis, který bude vyhovovat oběma. Jedině tak se dokážete uvolnit natolik, že si milování skutečně vychutnáte plnými doušky a nebude z něj pouhý atletický výkon bezhlavě směřující odnikud nikam.

Poznámka pod čarou: nezapomeňte na předehru. Ano, sex venku bývá obvykle kratší a intenzivnější než v neděli dopoledne ve vaší ložnici, ale přesto mějte na paměti, že je potřeba partnerku náležitě rozehřát. ;)

Pro představu následuje několik tipů na osvědčená místa vhodná pro sex na čerstvém vzduchu a jejich výhody a nevýhody. Nechte se inspirovat, léto k tomu vyloženě svádí!

Louka

Romantické místo, kde stačí rozložit deku (v případě nouze postačí svršky) a můžete se vesele oddávat vášnivému milování. Pozor, i na louce vás může ledasco překvapit.

Rozhodně si vyberte místo, které je tak frekventované, aby to vyhovovalo oběma stranám. Pokud nechcete být rušeny, vyplatí se jít opravdu daleko a ideálně se schovat za horizont. Nezapomeňte na repelent a krém na opalování s vyšším UV – kromě mravenců, komárů a dalšího bodavého hmyzu vám hrozí i spáleniny od sluníčka, kterého si v zápalu vášně nemusíte vůbec všimnout.

Každopádně louka patří mezi nejoblíbenější místa a takový piknik na dece zakončený milováním je rozhodně něco, co byste si v létě neměly nechat ujít.

Les

Nabízí větší soukromí než louka, protože je členitější a je snadnější se v něm schovat. Bohužel v létě ale řádí po lesích houbaři, dětské tábory, cyklisté, motorkáři, myslivci a pejskaři, takže je dobré vyhýbat se značeným turistickým trasám, krmelcům, lesním cestám a jít raději někam dál do lesa (pokud se v terénu vyznáte, jestliže si nejste jisté, je dobré se turistických tras držet, případně mít příručku mladého sviště a kompas). Další variantou je vyrazit na procházku do lesa ve všední den dopoledne, kdy je tam nejmenší provoz, nebo navečer. Nicméně repelent je nezbytný a prohlídka partnerky po návratu taktéž, letošní sezona je na klíšťata velmi štědrá.

Myslivecký posed

Tohle je velmi zajímavá varianta, nabízí jistou dávku exhibicionismu, ale pokud se v místním lese vyznáte, dá se najít i posed velmi dobře schovaný. Výhodou je, že ačkoliv na vás může být vidět, většinou vás nikdo nepostřehne, pokud jste potichu. Kromě sexu se můžete kochat i krásným výhledem, ale pozor, posedy bývají v drtivé většině případů z neopracovaného dřeva, takže hrozí třísky. Mnoho třísek. A některé posedy jsou staršího data, tak zkontrolujte, jestli nehrozí zřícení a jestli vás obě spolehlivě unese. Dobrý nápad je nezkoušet souložit na posedu brzy ráno a večer, to bývají hojně obsazeny myslivci.

Rybník, přehrada, jezero

Břeh u vody nabízí velkou dávku romantiky, zvláště když se na hladině odráží zapadající slunce, v dálce štěká pes a v rákosí kvákají žáby. Pokud máte dobrý repelent, můžete u vody zažít opravdu krásné milování. Pozor je třeba dávat na kolemjdoucí, a pokud je v blízkosti kemp, tak mějte na paměti, že podobný nápad jako vy může mít opravdu hodně párů a že můžete narazit na hodně vášnivé dvojice.

Sex ve vodě může znít jako báječný nápad, zvlášť když je kolem vás víc lidí. Je to relativně nenápadné, ale bohužel to není bez rizika. Voda rychle odplaví poševní sekret, díky čemuž je žena velmi náchylná k infekcím a navíc voda nemaže, takže sex může být bolestivý. Lze to řešit lubrikačním gelem na silikonové bázi, ale riziko infekcí stále zůstává.

Zřícenina hradu

Hrady a zámky jsou samy o sobě velmi romantická místa, ale bohužel bývají v obležení návštěvníků. Výjimku tvoří některé hradní zříceniny, které nemají příliš rozsáhlou sbírku exponátů a nabízejí především holé zdi a krásný výhled. Pokud se na takové místo vydáte ve všední den dopoledne, máte velkou šanci, že vás v nějakém odlehlejším koutě nikdo nevyruší. Jestliže máte hravou fantazii, můžete se nechat unést představami, co se asi mezi zdmi onoho hradu odehrávalo před několika staletími. Nevýhodou je, že vás může každou chvíli překvapit jiný návštěvník, výhodou (zvláště pro milovníky historie) je nezapomenutelná atmosféra.

Městský park

Milování uprostřed města v parku je pro otrlejší, zejména pokud se odehrává za denního světla, ale v případě, že je park rozlehlý, vám se podaří nalézt volnou lavičku mimo hlavní cesty, máte rády adrenalin a nevadí vám riziko, že můžete být odhaleny, směle do toho. V každém případě jste limitovány omezeným spektrem poloh a aktivit, protože je nutné dodržovat alespoň obecně platné zásady slušného chování na veřejnosti.

Trochu rozdílné to může být v noci a v brzkých ranních hodinách, kdy se vracíte domů z večírku. V tuhle dobu bývají parky prázdné a tím pádem relativně vhodné pro outdoorové erotické aktivity, ale pozor, ve větších městech to nemusí platit a noční parky mohou být naopak velmi nebezpečným místem. V každém případě je potřeba mít se na pozoru a pamatovat na to, jací lidé se v konkrétním parku scházejí a jaká hrozí rizika.

A medvědům se vyhýbejte!