Internetový vyhledávač Google zahájil novou kampaň s názvem Legalise Love: LGBT Rights Are Human Rights vedoucí k dekriminalizaci homosexuality a eliminaci homofobie po celém světě.

Google má za sebou již dlouhou historii v podporování světových Prides. V roce 2011 se na oslavách na podporu rovnosti podílelo přes jeden tisíc „Googlařů“ v desítkách měst a k letošnímu roku bylo přes 1500 těch, kteří pochodovali na Prides konajících se v Bostonu, Chicagu, New Yorku, San Franciscu, Sao Paulu, Tel Avivu a Varšavě. A nejsou to jen průvody hrdosti, kde projevují svoji přízeň k LGBT komunitě. Podílí se i na různých dalších událostech, kde např. pořádají tématické semináře (Queer Thinking, Queer Careers), či sponzorují oslavy.

V letošním roce se již zástupci a zaměstnanci z řad Googlu zúčastnili londýnské World Pride 2012 a podle oficiální zprávy toho pro nás udájně chystají mnohem víc.

Z oficiálního prohlášení Googlu:

„Ikdyž se naše společnost a zaměstnanci nachází v kancelářích po celém světě, naše politika týkající se zákazu diskriminace zasáhla celý Google. Jsme hrdí, že jsme byli uznáni lídrem v úsilí o začlenění LGBT komunity, ale ještě musíme ujít dlouhou cestu k dosažení úplné rovnosti. „Legalise Love“ je naší výzvou k dekriminalizaci homosexuality a eliminaci homofobie ve světě.

V Googlu všechny podporujeme, aby se své práci obětovali. Ve všech našich 60 kancelářích po celém světě jsme se zavázali k pěstování takového pracovního prostředí, ve kterém mohou být všichni sami sebou a daří se jim. Chceme také, aby naši zaměstnanci měli stejnou zkušenost se začleněním se mimo kancelář stejně jako v práci a LGBT komunita aby byla v bezpeční a akceptována, ať se ocitne kdekoli.“

A ještě krátké promo video k letošnímu ročníku události Mardi Gras v australském Sydney se sestříhanými záběry lidí z celého světa, kteří se s ostatními podělili o lásku prostřednictvím služby Google+.

 

Více na google.com.