Na internetu se objevil videoklip k písni Pieces of Gold francouzské popové kapely The Aikiu. Skupina je ve světě neznámá, tedy alespoň byla do umístění tohoto videa na internet, které se začalo virálně šířit a The Aikiu si tak užívají první vlnu popularity.

Kapela je ovlivněná New Wave a starou elektronickou hudbou (což je jasné na první poslech, že se hudebně „zapomněli“ někde ve vintagi v osmdesátých letech). Skupinu tvoří 5 členů, Alex Aikiu (vokály), Julien Vichnievsky (klávesy), Barnabé Nuytten (basová kytara), Nuno Cordeiro (kytara) a Tatina Mladenovitch (bicí). Alex sám jejich hudbu popisuje jako organický synth pop se spoustou kláves s podomácku vyrobenými basy a bicími. Skupina funguje už několik let a zakládající členové se znají od maturity. Letos vyjde jejich první album, zatím oficiálně vyšly dva singly Just Can’t Sleep a The Red Kiss.

The Aikiu použili ve videoklipu videa z gay porna, která namíchali se členy kapely, kterak hrají na hudební nástroje. Je to sice hardcore, ale náramně vtipný. Ve videu v podstatě není vidět nic „nevhodného“ nebo „zakázaného“, pouze tváře muzikantů, jak si užívají svoji hudbu. Mně osobně asi nejvíc pobavilo namotávání kabelu :).

A teď už slíbené video: