Občanské sdružení Akce D.O.S.T. je konzervativní iniciativou, které neunikla plánovaná Prague Pride 2012 a zve své příznivce na „Obranu hrdosti normálních lidí“. Už ze samotného názvu akce je nám jasné, co se chystá.

Aby D.O.S.T. nic neuniklo a mohli všem účastníkům průvodu znepříjemňovat den D, na který se celý rok těší, již od samého začátku, nenechají si ujít už samotné přípravy těsně před zahájením pochodu Prahou a začnou se scházet u sochy sv. Václava (ano, přesně tam, kde začíná Pride) již v dopoledních hodinách. Magistrátu hlavního města Prahy nahlásili 200 svých účastníků.

A co D.O.S.T. hlásá na svých webových stránkách?

Ve výzvě k obraně hrdosti se dočteme například tuto perlu:

„Už sám název „festivalu“ prozrazuje charakter jeho ideologie, která činí ze specifických sexuálních praktik předmět zvrácené pýchy a základ podivného elitářství.“

Dále je také zvedá ze židle fakt, že pochod bude zahájen právě u sochy sv. Václava: „Rozhodnutí pořadatelů Prague Pride zahájit letošní pochod u pomníku svatého Václava na Václavském náměstí lze těžko chápat jinak, než jako pokus o vyvolání konfrontace.“

Akce D.O.S.T. o sobě tvrdí, že jsou sdružením „pro podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti“ a „snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity“. Kde je tedy ta otevřenost??