Italská bezpečnostní složka Carabinieri (karabiníci, chcete-li) vydala ve středu veřejnou omluvu a poté byla přinucena změnit obsah materiálů ke školení, ve kterém byla homosexualita uvedena jako „sexuální deviace“ ve stejné kategorii spolu s incestem či nekrofílií.

Velitel složky, jistý General Leonardo Gallitelli se nechal slyšet, že to „byla nešťastná chyba“ a dodal, že text vycházel ze zastaralého vzorce.

V 585 stránkovém manuálu používaném pro přípravu kandidátů na závěrečné zkoušky před přijetím do služby byla zahrnuta tato pasáž:

„Hlavními sexuálními úchylkami jsou homosexualita, exhibicionismus, fetišismus, sadismus, incest a bestialita.“

Gallitelli se rychle omluvil po protestech italských LGBT obhájců spravedlnosti a řekl, že inkriminovaná pasáž byla ihned odstraněna.

Paolo Patane, výkonný ředitel Arcigay, LGBT občanské advokacie řekl, že původní verze byla „neuvěřitelná“, ale že byl „mile překvapen“ její úpravou.

Členka italského parlamentu, Paola Concia, která se veřejně hlásí ke své homosexuální orientaci, nazvala situaci „hanebnou“ a řekla, že považování homosexuality za druh deviantního chování “je proti všem zákonům této země”.

Něco podobného vyplulo nedávno na povrch také u polských zdravotních sester, které měly při skládání závěrečných zkoušek v roce 2011 ve výukových materiálech uvedeno, že „Homosexuálové jsou nebezpeční zejména společensky a svádí jednotlivce…“ Mezi odpověďmi byly takové perly jako například „s mimořádnou sexuální potencí“ nebo „provozující prostituci“.

zdroj: lgbtqnation.com