Podle serveru pinknews.co.uk se bude nejméně 14 lidí, kteří se veřejně přiznali k homosexualitě, účastnit londýnských Olympijských her, které se konají toto léto.

Statistiky ale uvádějí, že tohle číslo bude mnohem vyšší, protože pouhé jedno procento z celkového počtu 12 602 účastníků by znamenalo 126 homosexuálů.

 

Mezi veřejně známé homosexuály tedy patří Matthew Mitcham (Austrálie – skoky do vody), Edward Gal (Nizozemí – jezdectví), Lisa Raymond (USA – tenis), Judith Arndt (Německo – cyklistika), Seimone Augustus (USA – basketbal), Imke Duplitzer (Německo – šerm), Megan Rapinoe (USA – fotbal), Marilyn Agliotti (Nizozemí – pozemní hokej), Maartje Paumen (Nizozemí – pozemní hokej), Natalie Cook (Austrálie – plážový volejbal), Alexandra Lacrabére (Francie – házená), Jessica Landström (Švédsko – fotbal), Carole Péon (Francie – triatlon) a Jessica Harrison (Francie – triatlon).

Další lesba, která byla kvalifikovaná pro účast na Olympiádě, americká wrestlerka Stephany Lee, byla minulý měsíc vyřazena, jelikož neprošla drogovými testy.

Mezi další homosexuály na Hrách také patří americká fotbalová trenérka Piou Sundhage a mezi paralympiky najdeme jezdce na koni, Lee Pearsona.

Londýn letos hostuje již 30. olympijské hry, které oficiálně začínají ve čtvrtek 26. července a skončí v neděli 12. srpna. Po ukončení olympijských her se zde taktéž budou konat hry paralympijské, a to od 29. srpna do 9. září 2012.

Soutěžit se bude ve 26 sportech, kdy bude celkově rozdáno 300 sad medailí. Hry se budou konat na několika sportovištích v Londýně i mimo něj (například Glasgow, Cardiff, Manchester, Newcastle, atd.). Pokud plánujete v době konání olympijských her cestu do Londýna, obrňte se pevnými nervy, protože Londýn v tuhle dobu bude zažívat něco opravdu velkého. Připravte se na fronty na jídlo, na metro, na autobus a hlavně na naprosto přeplněné ulice, zejména v blízkosti londýnských olympijských sportovišť.

Ti z vás, kteří stále uvažují o návštěvě Londýna za účelem Olympiády, ještě stále mají šanci na koupi lístků z oficiálních stránek www.london2012.com, kde také najdete veškeré potřebné informace. Lístky se momentálně pohybují v cenovém rozmezí od 100 do 600 liber (3 000 – 18 000 korun).

I my se staneme na jeden den součástí Olympijských her, a to při finále ženského fotbalu ve čtvrtek 9. srpna, takže určitě zůstaňte s námi!