Ano, čtete správně, Michael Douglas a Matt Damon ztvární ve filmu Behind The Candelabra o americké legendě Liberace mileneckou dvojici! Film se právě natáčí a na svět se dostaly první snímky z natáčení.

Film pojednává o skutečné postavě amerického zábavního průmyslu, o pianistovi jménem Liberace, který byl jedním z prvních, kteří se svojí homosexualitou netajili. Děj je zasazen do roku 1982 a popisuje vztah Liberaceho (celým jménem Wladziu Valentino Liberace) a jeho mladém milenci Scottovi Thorsonovi, který se s Liberacem potkal roku 1976 a strávil po jeho boku 5 let. Liberace si Thorsona opakovaně najímal jako přítele a společníka, včetně luxusních dárků, cestování a slibů, že Thorsona adoptuje a bude se o něj starat (Thorson vyrostl v dětském domově). Liberace také Thorsona „zakomponoval“ do svých vystoupení v Las Vegas, například jako řidiče (viz video).

Podle Thorsona jejich vztah skončil kvůli Liberaceho sexuálním aférám a závislosti na drogách (Thorson prodělal žloutenku typu C, na drogách byl ale také závislý). Roku 1982 Thorson Liberaceho zažaloval o 113 miliónů dolarů, spor se vyřešil v roce 1986, kdy Liberace Thorsonovi zaplatil $95.000 a věnoval mu dvě auta a dva psy. Rok po Liberaceho smrti (1986) napsal o jejich vztahu Thorson knihu „Behind The Candelabra“, která je právě předlohou stejnojmenného filmu.

Michael Douglas a Matt Damon oba nasadili apartní paruky a na natáčení a na své role se pečlivě připravovali. Výběr Matta Damona byl ale kritizován, protože herci bude letos 42 let, zatímco jím ztvárněná postava má v té době o 20 let méně. Ve snímku se také objeví Dan Akroyd v roli Liberaceho manažera. Film režíruje sám hollywoodský velikán Steven Soderbergh (Dannyho Parťáci, Bez Kalhot, Nákaza, Erin Brokovich…).

Pro Michaela Douglase je to vůbec jeho první  homosexuální role a málokdo si ho dovede jako gaye představit. Matt Damon už si homosexuála zahrál a to ve filmu Talentovaný pan Rippley. Tak uvidíme, jak jim to spolu bude slušet :).

Co na Michaelovu roli říká jeho hvězdná manželka Catherine Zeta Jones?

„Michael byl v ložnici a začal si nasazovat moje šperky. Povídám mu, ´Michaele, prosím sundej si ty kalhotky. Sundej si je. No tak, vrať mi moje šperky,´, ale vzápětí přiznala, že jen žertovala a že Michael si její věci rozhodně nezkouší, už jen proto, že by se do nich nevešel!

Na závěr sám Liberace a jeho show!