Skotský kněz katolické církve Hugh Gilbert není nadšený ze snahy prosadit ve Skotsku rovná práva pro všechny. Říká, že pokud vláda schválí homosexuální sňatky, měla by schválit i incest a polygamii, ať si onu prosazovanou rovnost mohou dopřát všichni.

„Jakto, že je v pořádku, aby si muž vzal druhého muže, ale ne dvě ženy? Jestliže opravdu prahneme po rovnosti, proč nezahrnuje i neteře, které opravdu milují své strýce?“ říká Gilbert a pokračuje, že se sám setkal v městě Aberdeen s incestem. „A jestli říkáte, že se tyhle věci nedějí, a že dotyční jsou pouhou hříčkou přírody, …. měli byste strávit více času na farnosti.“

Na druhou stranu tvrdí, že bude nadále homosexuály podporovat, jen ne oddávat. „Pravdou je, že vláda může schválit jakýkoliv návrh zákona, mohou říct, že vše, co má 4 nohy, je stůl, přestože se jedná o psa nebo koně, ale nebude to tak.“

Tim Hopkins, ředitel Equality Network, řekl: “Jsme velmi zklamaní, že kněz města Aberdeen přirovnává stejnopohlavní sňatky k polygamii a incestu. Je to urážející a nemístné.”

V letošním roce řekl kardinál Keith Michael Patrick O’Brien, hlava Katolické církve ve Skotsku, že gay sňatky jsou „groteksní odnoží všeobecně uznávaných lidských práv“. Zmínil, že tento druh sňatku povede ke schválení tříčlenného manželství a srovnával podporu vlády s legalizací otroctví.

…Zajímalo by nás, kde pan Gilbert přišel na nápad se stolem, psem, koněm, neteří a strýcem a proč by měli na farnosti trávit více času ti, co nevěří v incest. Jakže se jmenuje páně Gilbertova neteř?