Známá americká moderátorka a bavička, která se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci, prodělala minulé úterý srdeční infarkt.

Rosie O’Donnell, která letos oslavila 50. narozeniny, se k tak závažné věci postavila svérázně a na svém blogu varovala ostatní ženy, aby vždy vyhledaly lékařské ošetření a nestaly se tak jednou z 200 000 žen, které v USA na srdeční infarkt ročně zemřou.

Událost popisuje tak, že ji začalo bolet tělo, cítila ostrou bolest v hrudi a  přestala mít cit v rukou. Pak přišla nevolnost, zvýšená teplota a zvracení. Napadlo ji, že by to mohl být infarkt, vygooglila si tedy klasické příznaky infarktu u žen a i když se mnohé shodovaly, řekla si, že její případ to nebude a raději si vzala jen aspirin, místo aby zavolala záchrannou službu. Druhý den vyhledala lékařskou pomoc, která potvrdila, že Rosie opravdu prodělala srdeční infarkt, navíc jeden z nejnebezpečnějších, který jí ucpal levou srdeční tepnu z 99 %.

Nyní je již Rosie v pořádku, přejme jí proto pevné zdraví a hlavně ať se vydaří její druhé manželství. Momentálně je zasnoubená s Michelle Rounds, ale svatební plány jsou zatím tajné.