Politikové na Novém Zélandu hlasovali ve středu o tom, zda-li schválit rovnoprávnost homosexuálních sňatků s heterosexuálními. Jak to dopadlo?

Výsledek hlasování po prvním čtení byl 80:40 pro zrovnoprávnění. Tímto si návrh zákona prošel prvním ze třech kroků, aby mohl být uveden v platnost.

Přijetím tohoto zákona by Nový Zéland byl již 12. národem, který uznává stejnopohlavní sňatky. Údajně je navíc 60 % obyvatel pro přijetí rovnosti těchto manželství, což znamená, že by mohlo dojít k povolení adopce dětí homosexuálními páry, kterou současný zákon nepovoluje.

Jestli si říkáte, co vedlo na Novém Zélandu k těmto krokům, David Shearer, člen strany MP Louisa Wall a zároveň otevřený gay řekl, že na tom mají zásluhu výroky Obamy a také to, že se jejich ministerský předseda a stejně tak jeden z členů jeho strany vyoutovali. Načasování nemohlo být lepší.

Samozřejmě, že se i v této zemi najdou tací, kteří si stojí za názorem, že „manželství vždy bylo o vztahu mezi mužem a ženou díky jejich přirozenému poteciálu plodit děti“, ale ať už je jejich postoj jakýkoliv, výsledek hlasování 80:40 mluví za vše.