Zajímalo by nás, kolik fanynek/oušků americké zpěvačky a skladatelky Tori Amos máme mezi našimi čtenáři!

O Tori, umělkyni s pro ni tak typickou zrzavou kšticí a ojedinělým hlasovým projevem, by se dal napsat předlouhý článek, dnes si ji však představovat nebudeme, zato si můžete pustit její nový videoklip k písni Flavor. Není to sice nový kousek, původně pochází z alba Abnormally Attracted To Sin, které vyšlo v roce 2009 a po něm následovala tři další CD. Avšak píseň byla přepracovaná pro její nejnovější studiovou desku s názvem Gold Dust vycházející na oslavu více než 20ti letého působení Tori na hudební scéně.

Oficiální datum vydání Gold Dust je 2. říjen 2012, obsahovat bude 14 nově aranžovaných skladeb z dřívější bohaté tvorby Tori, které přepracovala a nahrála spolu s Metropole Orchestra a dostupné bude jak v klasické 1 CD verzi, tak CD+DVD anebo digitálně. Vychází pod Deutsche Grammaphon stejně jako jeho předchůdce Night Of Hunters (2011).

Tracklist:

1. FLAVOR
2. YES, ANASTASIA
3. JACKIE’S STRENGTH
4. CLOUD ON MY TONGUE
5. PRECIOUS THINGS
6. GOLD DUST
7. STAR OF WONDER
8. WINTER
9. FLYING DUTCHMAN
10. PROGRAMMABLE SODA
11. SNOW CHERRIES FROM FRANCE
12. MARIANNE
13. SILENT ALL THESE YEARS
14. GIRL DISAPPEARING

K novému počinu Tori řela: „My relationship with all of these songs has changed over the years and they have changed my life. So it wasn’t just about capturing the past it was about realizing that the songs had a new narrative now – 10 or 20 years later than they did when I originally recorded them.“

Nezbývá než si přát, aby v rámci propagace zavítala opět do Vídně tak, jako v loňském roce, nebo nejlépe do pražského Kongresového centra, kde v minulosti již dvakrát koncertovala (2007, 2009).
The Gold Dust Orchestral Tour
je prozatím vyhlášeno v těchto městech:

1. října – Rotterdam
2. října – Brusel
3. října – Londýn
13. října – Varšava
15. října – Berlín

Více o turné zde!

A teď video k písni Flavor:

Tori online:
www.toriamos.com
www.twitter.com/therealtoriamos
www.facebook.com/toriamos