Britský herec Rupert Everett se v rozhovoru pro Sunday Times Magazine postavil proti gay rodičovství, přestože je sám gay.

Třiapadesátiletá hvězda se v nedávném rozhovoru zmínila, že ačkoli se jeho matka už seznámila s Everettovým přítelem, stále si přeje, aby měl ženu a děti.

„Myslí si, že děti potřebují otce a matku a já s ní souhlasím.“ řekl Everett. „Nedovedu si představit nic horšího než být vychováván dvěma otci. Někdo se mnou v tomhle může nesouhlasit. Fajn! Je to jen můj názor.“

„Nemluvím za gay komunitu. Popravdě se necítím být částí žádné ´komunity´. Jediná komunita, do které patřím, je lidskost a na téhle planetě je příliš mnoho dětí, takže je dobré nemít další.“

Rupert Everett si přitom v roce 2000 zahrál po boku Madonny ve filmu Příští správná věc, kde ztvárnil příkladného gay rodiče. Na druhou stranu Everett často vypouští kontroverzní názory a již dříve se o gay rodičovství vyjádřil jako o „egocentrickém a ješitném“. Jeho dalším skandálním výrokem bylo po smrti Michaela Jacksona vyjádření, že je dobře, že je posmrti, protože byl jen monstrum a vypadal jako postavička ze Shreka. A v roce 2008 zase prohlásil, že nechápe, proč britští vojácí tolik naříkají nad nebezpečím ztráty života. Takže s čím přijde příště?