Malajsie je zemí, kde homosexualita není příliš tolerována. Nasvědčuje tomu fakt, že vláda vydala seznam typických rysů, podle kterých údajně poznáte homosexuály.

V Malajsii byla homosexualita po dlouhou dobu tabu a i když doba pokročila a najde se zde organizace obhajující také LGBT práva (hnutí Seksualiti Merdeka), vláda se zalekla „šířícího se trendu mezi teenagery“ chodit s protějškem stejného pohlaví a pokouší se tomu zabránit.

Zaprvé byl vydán seznam rysů, podle kterých takového homosexuála identifikujete. Dozvíte se tak například, že lesby jsou ženy, které přitahují ženy, rády jí, spí a poflakují se ve společnosti dalších žen a necítí náklonnost k mužům. Část zabývající se mužskou populací obsahuje informaci, že gaye poznáte podle výstřihu do V a triček bez rukávů, dále že preferují upnuté oblečení světlých odstínů, ve kterých předvádí svá svalnatá těla. Rádi také nosí velké tašky podobné těm dámským. Tento seznam byl otisknut v novinách Sin Chew Daily.

Zadruhé, aby toho nebylo málo, jsou organizovány speciální „školící“ semináře, kde vás, resp. převážně rodiče dětí, s touto problematikou seznámí. Semináře mají veřejnost poučit a patrně všem také umožnit zabránit rozvoji homosexuality u jejich potomka, kdyby si u něj náhodou povšimli výše jmenovaných rysů.

Na středečním semináři v Penangu náměstek ministra školství Mohd Puad Zarkashi řekl, že málo lidí porozumělo či vůbec mělo nějakou představu o „symptomech“ homosexuality, bisexuality a transgender sklonů, aby byli schopni sami rozšíření zabránit.

Držme palce malajským gayům a lesbám, ať je postoj tamní vlády příliš nezasáhne.