Hugh Grant je jednou z osobností, které se podílely na britské kampani Out4Marriage, projektu na podporu změny zákona ve prospěch gay párů.

Hvězda filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Bridget Jones věří, že gayové a lesby by měli mít právo se vzít, pokud chtějí.

Nejsem velkým zastáncem manželství – myslím, že můj vlastní životopis je toho důkazem,“ říká v krátkém videu. „Ale myslím si, že láska je stejná pro všechny. A domnívám se, že každý by měl mít stejná práva.

Dodává: „Jestliže chcete vstoupit do manželského svazku, ať jste gay, hetero, transgender, jakýkoliv, určitě byste měli mít tu možnost.

Grant proslul svým neoženěním se s herečkou Elizabeth Hurley, se kterou byl 13 let, než se v roce 2000 rozešli. Následně měl tříletý vztah se spisovatelkou Jeminou Kahn, který se rozpadl v roce 2007. Neočekávaně se v září loňského roku stal otcem po aférce s o 19 let mladší Tinglan Hong, se kterou mají holčičku Jessicu.

Vzkaz pro Out4Marriage:

 

Další videa od vysoce postavených politiků ze všech britských politických stran, či celosvětově známých celebrit jsou ke zhlédnutí online na youtube, také můžete sledovat Out4Marriage Facebook. V každém videu se dozvíte, proč se vyslovují pro sňatky stejnopohlavních párů a vyzývají diváky, aby se k nim připojili. Cílem je zasáhnout kampaní diváky po celém světě a zajistit gay párům právo vzít se, stejně jako tak mohou učinit páry heterosexuální.