Musím se přiznat, že i já, která jsem šťastně zadaná, se ráda dívám na ostatní holky. Podle mě je to úplně přirozené, a kdybych o slečně, která mě zaujme, nepronesla (a to klidně i před mou přítelkyní), že má skvělá prsa, zadek, oči nebo cokoliv jiného, nebyla bych to já. Nevidím na tom vůbec nic špatného, a proto se čas od času taky podívám na fotky holek v albech Lesby Sobě.

Rozhodně nechci tímto článkem a mými názory obecně nikoho urazit a taky nechci všechny házet do jednoho pytle, ale nemůžu přehlížet, jak českým holkám – holkám, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě – chybí originalita. Když se na to podívám z vyššího nadhledu, nejvíce pochvalných a obdivných komentářů se objevuje u fotek s holkami holčičího typu, což já vnímám tak, že „holčičí“ holky jsou těmi, po kterých české lesby nejvíce jedou. Vím, že každý má svůj styl a každému vyhovuje něco jiného, ale nemůžu přehlížet fakt, že se holky snaží napodobit jedna druhou.

Před nějakými pěti lety, když všechny lesby sledovaly se zájmem každý nový díl The L Word, jsem i já vylezla z ulity a zpočátku nevěděla kudy kam. Jelikož první holka, do které jsem se zamilovala, byla Shane tělem i duší, rozhodla jsem se i já vydat se tímhle směrem. Po nějakém čase jsem si ale uvědomila, že tohle není ono, a tak jsem se stala sama sebou. Co mě ale o mém vlastním „JÁ“ přesvědčilo úplně, bylo přestěhování se do Anglie a seznamování se se zdejší L komunitou. Já sama pocházím ze Zlína, kde se všechny lesby znají navzájem a každá nová se automaticky stává pomyslnou kořistí, na kterou si brousí zuby téměř všechny nezadané holky ve městě. Možná jsem v tomhle trošku old-school, možná ještě trošku negativně ovlivněná právě tímhle zlínským lesbincem a možná jen zabedněná, každopádně anglické lesby mi ukázaly, že každý člověk může být originální a ničím nepřipomínat holku, která sedí támhle na druhé straně baru. Klasický střih ala krátké vlasy s melírovaným čírem, k tomu košili, vytahané gatě, postoj jako pořádný gangsta a cigáro v ruce tady uvidíte zřídkakdy.

Na co tady narazíte ale velmi často, jsou holky, které mají totálně svůj styl (a to znamená, že takový typ holky neuvidíte jen tak někde, i když občas člověku nad její vizáží zůstává rozum stát). Vím, že o anglických holkách a ženách obecně se říká, že zrovna krásou neoplývají, každopádně na sebe dokáží připoutat pozornost a často i obdiv tím, že jsou každá úplně jiná a nebojí se nových, i když velmi odvážných věcí. Anglie je celkově rozmanitější, je zde více možností po všech stránkách a nikdo se na nikoho nedívá přes prsty, a to je hlavní důvod, proč se holky nemusí dívat jedna na druhou a kopírovat to, co má druhá na hlavě či na sobě (nedej bože v hlavě), ale naopak – když vejdete do L klubu, čeká vás přesně to, po čem toužíte, a to holky, na které stojí za to koukat jednu po druhé, aniž byste viděly jednoho a toho samého člověka. Skutečně si každý dokáže vybrat to, co mu vyhovuje.

Když jsem byla poprvé na London Pride, což bylo chvíli poté, co jsem se do Anglie přistěhovala a nebyla úplně seznámena se zdejší L kulturou a zvyky, zírala jsem na všechno s otevřenou pusou a byla v šoku při pohledu na to, co si dokážou anglické lesby dát na sebe. Po několika letech tomu ale opravdu rozumím a jsem ráda za to, že kdykoliv chci vidět pořádnou holku, holku, která mě skutečně dokáže zaujmout na první pohled, aniž bych s ní musela promluvit, stačí zajít do nejbližšího L klubu a rozhlédnout se. To, že jsem občas zpátky v Česku, prostě poznám podle dvou věcí – orgasmus mi přivádějící jízdě po dé jedničce a jedné a té samé butch lesbě na každém kroku.

Uvědomuji si, že jste se každá pro svůj styl života rozhodla z určitého důvodu, který vám vyhovuje, ale zkuste se zamyslet nad tím, jestli nechcete přece jen vykročit z davu a ukázat své pravé já. Každá z vás je úžasná a každá z vás je narozena sama pro sebe, a tak si nekažte identitu tím, že ji kradete někomu jinému. Dokonce i butch lesba může být ukázkou dokonalosti, jen nesmí být natuty stejná jako všechny okolo. Bojujte za to, kým opravdu chcete být a neomezujte se na to, co na to řekne vaše okolí. Ukažme světu, že nejen  české heterosexuální holky jsou těmi top, ale i lesby mají něco, na co můžou být pyšné, a to pořádnou dávku originality a schopnost postavit se za svá přesvědčení a prosadit si svůj názor.