Nová aplikace pro smartphone „Pink Dollar“ má za cíl spojit gay friendly podniky s jejich LGBT zákazníky. Aplikace bude uvedena na trh v Hong Kongu a bude zezačátku dostupná pouze pro iPhony od Apple. Plánuje se také verze pro Android, jak potvrdil Paul Ramscar, britský podnikatel žijící v Hong Kongu.

„Nejde jen o aplikace, jde zde o mnohem víc. Když člověk žije v Evropě třeba v Londýně v gay čtvrti Soho, může si dělat co chce, kultura je hodně otevřená. Můžete být volní, chodit ruku v ruce, není s tím žádný problém. V Hong Kongu tohle opravdu dělat nemůžete.“ uvedl Ramscar. Přitom v Hong Kongu byla homosexualita dekriminalizována teprve před dvěma dekádami. LGBT lidé se zde stále cítí znevýhodňováni, především co se práce týče.

Aplikace funguje tak, že jednotlivé podniky a obchody si zažádají o uveřejnění na její seznam a následně jsou pak hodnoceny zákazníky. Zákazníci mají k dispozici barevnou škálu od „light“ po „hot pink“. Hot pink značí nejvyšší stupeň přátelskosti. Ty podniky, které dostanou špatná hodnocení, mohou očekávat návštěvu přímo od Paula Ramscara s žádostí o vysvětlení. Do projektu se přihlásilo již více než sto podniků, mezi nimi to byly fitness studia, restaurace nebo třeba realitní kanceláře.

Co si o aplikaci myslíte vy? Využili by ste ji zde v České republice?AFP