Rádi byste mrkli na nějakou novou queer komedii? Pak vězte, že se ještě letos dočkáte!

Ve Spojených státech je na 12. října naplánovaná premiéra filmu Gayby, který napsal i režíroval nepříliš známý Jonathan Lisecki. Tento celovečerní snímek je inspirován krátkým filmem, který byl odvysílán na více než 100 filmových festivalech a získal řadu ocenění.

A o čem to bude? Jenn a Matt jsou nejlepší přátelé z vysoké školy, tohoto času už třicátníci. Oba si vybrali žít single, Jenn tráví dny vyučováním jógy a pochůzkami pro jejího šéfa a Matt se živí psaním komixů, což mu poslední dobou příliš nejde od ruky, a nemůže se vzpamatovat z rozchodu se svým ex-přítelem. Rozhodnou se splnit si slib z jejich mládí mít spolu dítě …a to pěkně postaru. Zvládnou překonat vážná a nečekaná úskalí, zatím co se pokoušejí dostat svou kariéru a partnerský život zpátky do zajetých kolejí během přípravy na rodičovství? Gayby je komedie o stárnoucím přátelství, sexu, samotě, a rodině, jakou si vybereme.

Námět sice není originální, ale věříme, že film překvapí zpracováním a úhlem pohledu, má se jednat o „neuctivou komedii“, tak se nechme překvapit.

Termín české premiéry, či zda vůbec snímek půjde do kina, zatím není známo.

Trailer:

 

Více na www.gaybyfilm.com.