Soudce povolil trans ženě domácí vězení jako alternativu trestu odnětí svobody.

Ta byla odsouzena za to, že uhodila muže lahví šampaňského do hlavy. Glen Cooper, jak zní její rodné jméno, přiznala před soudem v Whangarei District Court na severním ostrově Nového Zélandu vinu za útok s úmyslem zranit poškozeného.

K incidentu došlo již v lednu během výměny názorů mezi Cooperem a mužem doma ve Whangarei, kde společně s dalšími lidmi popíjeli. Cooper ho uhodila do obličeje, shodila ze židle, a začala po něm házet, co jí přišlo pod ruku. Když se muž postavil zpátky na nohy, udeřila ho do hlavy neotevřenou lahví sektu. Muž musel být ošetřen, byly mu sešity dvě tržné rány na hlavě a poraněná tepna na levé noze.

Právnička obžalované, Kelly Ellis požádala soudce, aby její klientce povolil odpykat si trest doma, protože v mužské věznici by čelila velkému riziku týrání a zneužívání.

Za normálních okolností bych na to nepřistoupil, avšak jsem si vědom potíží, které by tato osoba mohla mít v mužské věznici.„, řekl soudce Harvey na požadavek Ellis. „Bylo by nespravedlivé nedoufat v možnost domácí vazby.

Soudce Harvey souhlasil, že se částečně jednalo o provokaci, jedná-li se však o úrazy hlavy, jde o vážnou věc. Cooper byla několik měsíců v čistě mužské vyšetřovací vazbě ve věznici Ngawha a bude zde ponechána do 23. listopadu, kdy ji čeká soudní přelíčení, během kterého jí bude uložen trest. Pokud soud odečte uběhlých 11 měsíců ve vazbě od výkonu trestu, bude moct Cooper s největší pravděpodobností strávit zbytek času doma.

Zdroj: www.nzherald.co.nz