Herečka, režisérka, držitelka dvou oscarů, v soukromí matka dvou dětí žijící s o osm let starší producentkou Cydney Bernardovou, to je ve zkratce Jodie Foster.

Přestože ji známe především jako herečku, režírovala v průběhu let několik kritikou uznávaných filmů. Kromě nadcházejícího thrilleru Money Monster byl v loňském roce po 16tileté režijní pauze představen její snímek Pan Bobr, ve kterém si zahrála po boku Mela Gibsona, v minulosti se ujala režie filmů Domů na svátky (z r. 1995) s Robertem Downey Jr. anebo o něco více známého dramatu Človíček Tate (1991). V roce 1988 natočila epizodu populární série hororových příběhů Tales from the Darkside.

Money Monster vypráví příběh televizní osobnosti Lee Gatese, z něž jeho obchodní tipy učinily guru Wall Street. Problém nastane v okamžik, kdy jednou někomu špatně poradí, onen nešťastník přijde o veškeré rodinné úspory a z Gatese se obratem stane rukojmí v přímém přenosu. Jak si postupně celá země doma naladí tento televizní speciál, ratingy na burze začnou prudce stoupat, jenže jen do okamžiku, kdy lidé začnou přemýšlet, jakou cenu má vlastně takový lidský život.

Casting je očekáván v nejbližší době a natáčet se má začít začátkem příštího roku, jestliže vše půjde podle plánu, koncem příštího roku půjde snímek do kin. Produkovat ho bude Daniel Dubiecki (Lítám v tom, Juno, Děkujeme, že kouříte).

 

Zdroj: www.guardian.co.uk