Brad Pitt se zavázal darovat 100.000 dolarů (1,947,122.00 Kč) organizaci HumanRightsCampaign na podporu legalizace manželství osob stejného pohlaví rovnou v několika státech USA. Gay manželství budou na hlasovacím lístku ve státech Maryland, Maine, Minnesota a Washington. Právě 6. listopadu je den D, kdy se o všem rozhodne.

V emailu stoupencům HRC napsal: „Je pro mě až neuvěřitelné, že lidské životy a vztahy budou doslova a do písmene na hlasovacím lístku.“ A zároveň vyzval podporovatele, aby stejně jako on napomáhali referendu. Dále slíbil, že pokud přispějí na tuto kampaň do 24 hodin, sumu zdvojnásobí. „Jestli jste jako já, nechcete se den po volbách ptát, co víc jsem mohl udělat,“ dodal.
Herec je přičinlivý stoupenec LGBT komunity. Dokonce se nechtěl ženit do doby, než se legislativa pro menšinu změní. „Milovat kohokoliv, založit s ním rodinu, chtít se zavázat a přitom nemoci, to je podle mě směšné,“ řekl.

Organizace Human Rights Campaign, sídlící ve Washingtonu, přispěla už 8 mil. dolarů, pro představu zhruba 155 mil. Kč na rovnost práv LGBT komunit v posledních dvou letech, včetně 5 mil. dolarů (97 milionů korun) do 4 bodů volebních opatření.