Světová zdravotnická organizace považuje transsexualitu za duševní chorobu, tato definice by však konečně měla být změněna.

Po medicínské stránce je to nemoc a transgender aktivisté chtějí pomocí online petice dosáhnout změny. „Nejsem nemocná, je mi skvěle,“ píše Kim Schicklang na change.org. Petice je určená Světové zdravotnické organizaci (SZO), která mezi onemocnění zařazuje právě transsexualitu. SZO v současné době přehodnocuje její zařazení, píše Němka Schicklang, která se podílí na prosazování lidských práv a transsexualitě v Ludwigsburgu.

„Je na čase hlasitě zvolat: Transgender lidé nejsou psychicky nemocní!“ a vzpomíná, že to není tak dávno, co byla také homosexualita považována za nemoc, až v roce 1990 se ji v mém rodném Německu podařilo vyjmout ze seznamu onemocnění.

Petici podporuje např. italská trans politička Vladimir Luxuria nebo kanadská modelka Jenna Talackova. Před pár dny ve více než 70 městech také proběhla kampaň „Přestaňte patologizovat transsexualitu“.

V tuto chvíli je nasbíráno přes 50 000 podpisů. Chcete-li přispět i svým hlasem, petice je dostupná v angličtině, němčině, italštině, španělštině nebo francouzštině.

Pod petici se můžete podepsat na stránkách www.change.org (pro další jazyky zalistujte níže).