Je mi potěšením, že vám mohu přinést report z Wrestling Freedom Night, kterou v pátek 16. listopadu 2012 uspořádala DJ Henriette v PM klubu na ulici Trojická v Praze. Co do programu to byla zatím nejlepší Freedomka, které jsem měla tu čest se zúčastnit. Pro mnohé byl však právě program kamenem úrazu. Některé slečny a dámy si stěžovaly, že bylo málo prostoru pro tanec, resp. času, neboť hlavní wrestlingová soutěž zabrala skoro dvě hodiny. Těm rozumím, na druhou stranu s rozkošnicky zavřenýma očima vzpomínám na to, jak se tam zápasnice mydlily, ošahávaly se a automaticky se dotýkaly jinak zapovězených partií těla.

Bylo na co koukat, a to vůbec nezmiňuju brilantní výkon Ester Kočičkové, která hýřila vtipem, viz její popichování s Round Girl Libuškou: „Už vypadni, ty krávo hubená štíhlá krásná.“

Ano, uznávám, zápasy trvaly více času, než všichni očekávali, i Henrieta a její tým z toho byla dost nervózní. Na place se krátce po jedenácté hodině večerní objevila Ester Kočičková, která tento večer s lehkostí, vtipem a sarkasmem sobě vlastním moderovala, aby se s námi podělila o úryvek z knihy Staré pověsti české. V jejich duchu se totiž nesl celý večer, kdy proti sobě bojovaly jednotlivé postavy a „skoropostavy“  z této knihy. V nádherných kostýmech, které si dívky připravily samy doma, se představila Bivojka, Horymíra, Šárka, Vlasta, Medvědice a Kančice. Nejpropracovanější kostým měla nejspíše Kančice, která se nebála ani kančí hlavy, která jí alespoň před zápasem zdobila týl. Nejprovokativnější kostým pak měla Šárka, která dostála svému úkolu – čekat na muže přivázaná na skále a nalákat je tak do pasti. Šárka si obecně nedělala starosti s tím, jestli někde nevyčuhuje nějaký kousek kůže a s provokativním výrazem vyšpulovala různé části těla na odiv divačkám. A což teprve, když ji některá ze soutěžících povalila na zem. Óóó krátké to šaty svůdné…

Mimo bojovnice se zápasu účastnila také rozhodčí (v civilním životě se věnující florbalu), masérka (v civilním životě zdravotní sestřička) a již zmíněná Round Girl Libuška, jejíž pozadí něžně hladily předlouhé prameny plavých vlasů.

Tříčlenná porota, která měla na starost hodnotit estetičnost projevu, kostým a sílu bojovnic (do které se mi šťastnou náhodou podařilo se dostat), měla určit vítězku z každého kola. Rozhodčí zasáhla, když bylo potřeba a také v případě potřeby upozorňovala porotu na to, co nebylo přes celé pódium vidět.

Zápasící dívky se měly rozdělit do dvojic podle počtu úspěšným vzpěrů dřevěného prasete, které pro tento večer, společně s některými cenami pro soutěžící, vyrobila porotkyně Katka. Některé zápasnice zvládly více než 20 vzpěrů, zatímco někdo nepokořil ani desítku. Kdo si ono prase zkusil zvednout, sám musel uznat, že i ten jeden vzpěr byla makačka!

Ačkoliv podle prvotních vzpěrů byla favoritkou večera silná Bivojka (skutečná vzpěračka), stydlivost udělala své a některé soutěžící se místo zápasu spíše proháněly po žíněnkách a zkoušely jedna na druhou sexy tanec „kdo s koho“. Sexy tanec byl ok, zároveň ale v druhém a třetím kole již trošku nudil. Odbornicí na tanečky byla pak zejména pohledná Vlasta a je fakt, že její svůdné pohyby dostaly do kolem mnoho žen z publika. Na druhou stranu tam opravdu chyběla nějaká akce, Vlasta se ne a ne nechat položit na záda!

Do samého finále se pak dostala Horymíra, bývalá policistka a Kančice, prodejkyně outdoorového oblečení. Jejich zápas neměl konce, nejprve se zdálo, že za to mohl rostlinný olej, který jim pohotově vmasírovávala masérka, pak se ale ukázalo, že nemožnost vítězství způsobila únava a fyzické vyčerpání finalistek. Ačkoliv fyzickou převahu po celou dobu prokazovala Horymíra, Kančici zase nešlo neobdivovat za jeji odolnost, vytrvalost a zarputilost, s jakou se nenechala položit na lopatky. Nakonec tak o vítězce muselo rozhodnout obecenstvo svým potleskem a hlasovým projevem. A zvítězila…? Kančice!

Každá z dívek získala dámské trenýrky, tři nejlepší podle jednotlivých porotkyň pak obrovský kbelík s míchaným nápojem, originální přívěšek na krk a dřevěnou medaili. Vítězka, tedy Kančice, obdržela dřevěnou trofej ve tvaru ruky, která se jí nejspíš pěkně pronesla domů. Kančice dostala také šperk od značky Police, tak doufejme, že příště bude slečny a dámy oslňovat leskem tohoto šperku a ne svými (velmi silnými a obratnými) pažemi :).

Na závěr jsem si dovolila vyzpovídat Kančici i Horymíru, co na sebe prozradily?

Horymíra

Linda: Jaký máš pocit z toho boje? Líbilo se ti to?

Horymíra (Jana, 29 let): Jo, líbilo :).

Pereš se takhle i v normálním životě, třeba v posteli? :)

Já dělám už tři roky kick box, takže je to takový zpestření, wrestling jsem ještě nikdy nedělala.

A v posteli?

V posteli? Nooo, taková ta menší šarvátka rvačka… občas jo :).

Dostala jsi jako výhru trenky, nosíš je?

Na spaní jo, spím v tílku a v trenkách.

Ještě by mě zajímalo, co dělá kick boxerka za povolání?

Tak já jsem byla původně u státní policie, ale co si budeme nalhávat. Platy státních zaměstnanců stojí za dvě věci. Tak jsem skončila a dělám obchodního zástupce plus bokem dělám ještě u bratrance v pizzerce.

Plus o víkendech děláš Horymíru :) …

Poprvý a doufám že naposled :).

Děkuji ti moc za rozhovor, máš nějaký vzkaz?

Hele holky, nestyďte se a jděte do všeho!

 

Kančice – rozhovor byl kratší kvůli velkému vyčerpání vítězky.

Linda: Ahoj Kančice, jak se vlastně jmenuješ a kolik ti je?

Kančice: Jsem Eva, je mi 23 let.

Co říkáš na zápas, jak se ti to líbilo?

Zápas? Super! Jako finále – paráda. Sice jsem úplně mrtvá, ale super.

Tak hlavně že jsi vyhrála?

Jo, to je to hlavní, stálo to za to!

Jak budeš slavit výhru?

Jdeme na panáka!

Co děláš v normálním životě?

V normálním životě prodávám outdoorové oblečení od Rockpointu.

Gratuluju a díky za rozhovor.

Děkuju!