Taky vás zachvátila vlna nadšení nad novým snímkem The Hobbit, který se objeví v kinech již 13. prosince 2012? Nebo naopak nechápete celý ten humbuk kolem?

Ian McKellen, známý hollywoodský herec netající se svojí sexuální orientací, v tomto filmu opět ztvárnil postavu Gandalfa. Ve Středozemi se znovu proměnil Nový Zéland a vzhledem k tomu, že v této zemi právě prošel první návrh zákona umožnující rovné manželství a čeká na schválení od výboru, kdo jiný by se měl postavit na stranu gayů a leseb než právě Gandalf.

Třiasedmdesátiletý Ian McKellen proto natočil video pro kampaň Out4Marriage, kterou podpořil například i herec Hugh Grant. Kampaň se dočkala podpory i od různých politiků včetně Eda Milibanda (předseda Labouristické strany), Nicka Clegga (vicepremiér, vůdce Konzervativců) nebo Borise Johnsona, londýnského starosty.

Ian McKellen ve svém příspěvku ocenil podporu všech hlavních politických stran na Novém Zélandu a zadoufal, že až se třeba příště dostane do Středozemě, bude se zde moci oženit.