Katy Perry obdržela významnou cenu Trevor Hero Award za její dlouhodobou podporu práv homosexuálů a zvyšování povědomí o LGBT komunitě. Ceremonie proběhla v neděli 2. prosince v Los Angeles.

Katy cenu během své řeči věnovala pracovníkům call centra, které se zabývá prevencí sebevražd. Ve svém proslovu při přebírání ceny řekla: „Skutečnými hrdiny jsou lidé v call centrech. Jsou mimořádně inspirativní.

Vyrůstala jsem ve velmi netolerantním prostředí,“ dodala. „Dlouho mi říkali, že lidé, kteří jsou lesby, gayové, bisexuálové, transgender nebo sami sebou nejistí, jsou ohavní. Až když jsem vyrostla, osvobodila jsem se od tohoto způsobu myšlení.

Avšak do života jsem si odnesla i něco perspektivního. Věřím ve změnu, věřím, že sexualita je proměnlivá – nikdo mě nepředstavuje jako: ‚To je Katy Perry, je hetero.‘ Věřím, že v budoucnu budeme všichni vyrůstat bez nálepek a k homosexuálům se nebudeme chovat odtažitě.

A připomeňme si ještě jednu ze starších citací: „Každý si zaslouží nádherný a spokojený život. Naše sexuální orientace nebo pohlaví nemění jiskru a krásu uvnitř.

 

A teď mrkněte na život oslavující videoklip k písni Firework :)