A máme tady druhou část s výsledky velkého průzkumu o sexu pro queer slečny, ženy a dámy. Tentokrát se podíváme více konkrétněji na to, co v posteli rády provádíme, co bychom rády zkusily nebo co nás vůbec neláká.

První výsledky naleznete zde. Obsahují především prvotní charakteristiku respondentek, detaily o jejich sexuální orientaci, to, jak začaly svůj sexuální život nebo jaký je jejich postoj k análnímu sexu.

Začněme zostra – jaké erotické pomůcky při sexu používáme?

Něčím „umělým“ si vypomůže většina z nás, konkrétně 55 %. Z průzkumu vyplynulo, že čím byla respondentka mladší, tím větší byla pravděpodobnost, že ještě žádnou pomůcku při sexu nezkoušela a naopak. Oproti tomu ty respondentky, které byly starší 29 let, už asi ví, že pomůcky zas tak důležité nejsou – menší polovina z nich je při sexu nepoužívá.

V drtivé většině používáme vibrátor, samozřejmě že to musí mazat, takže na druhém stupni skončil lubrikační gel a pomyslnou třetí příčku okupují pouta. Více než polovina z nás je zaškrtla v odpovědi! Podívejte se níže na graf a nechte se inspirovat. Co takhle vibrační motýlek nebo nástavec na prst?

Co chceme vyzkoušet?

Jen zhruba 13 % z těch, které erotické pomůcky již používá, resp. používalo, nechce vyzkoušet žádnou další. To nás přivádí k otázce – to jste toho vyzkoušely už tolik a nebo jste věrné těm osvědčeným? Čím více pomůcek jsme zaškrtly v předešlé otázce, tím častější odpověď byla, že vlastně nevíme, jakou bychom ještě ozkoušely…

Ty z nás, které s různými udělátky ještě zkušenost nemají, by rády vyzkoušely nejraději připínací dildo, potom vibrátor, pouta a pak dildo samotné. 27 % z „nezkušených“ nechce žádné pomůcky ani zkoušet. Není to škoda, holky?

Stávající uživatelky pomůcek pak chtějí nejvíce vyzkoušet … očekávaly jsme pouta, která zvítězila například v anketě z brněnské Freedomky, ale úplně nejčastěji jsme odpovídaly připínací dildo, resp. strap on. Pouta skončila druhá, za nimi venušiny kuličky, vibrátor a oboustranné dildo. Nutno zmínit ještě vibrační vajíčka, anální pomůcky a sexy prádlo (kostýmy), které uvedlo zhruba 5 %.

Při procházení výsledků nás pobavila erotická pomůcka, kterou by jedna respondentka chtěla vyzkoušet – chlapa do trojky :). Z dalších perel vybíráme parapetní rouru, obří vibrátor, kachničku a banán. Vás bychom mít v posteli asi nechtěly…

Celková statistika za obě skupiny, ať už vyznavačky sexu bez pomůcek nebo ty, které se nebojí přidat k dílu i něco jiného než ruku: 67 % ví o něčem, co by chtělo vyzkoušet, konkrétní čísla najdete v grafu níže.

BDSM – láká nás?

Tahle čísla nás ničím nepřekvapila, 46 % z nás BDSM ještě nezkoušelo, stejné procento respondentek uvedlo, že jim nevadí v lehké formě (předpokládáme že hlavně v oblasti dominance). 7 % odpovídajících ho má v oblibě a celých 23 % je proti BDSM.

Jak je to s fetišem?

Co je to vlastně fetiš? Wikipedie tvrdí, že jde o erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.) či na jisté části těla (např. nohy, prsa, ruce, atp.). Zdravotnické statistické a diagnostické manuály uvádějí fetišismus jako parafilii, což je souhrnný pojem pro sexuální deviaci, resp. odchylky. My jsme měly na mysli spíše jeho lehčí formu, ale pojďme se podívat, jak dopadly odpovědi!

Jak samy vidíte, fetiš vnímáme opravdu spíše jako sexuální úchylku, některým však v lehké formě nevadí. Bohužel už jsme se nedozvěděly, které konkrétní věci se nám na fetiši líbí. Že by spodní prádlo, botičky nebo třeba šlapky nohou?

Hraní rolí? Ano!

Naproti tomu do hraní rolí jsme docela žhavé, 58 % z nás ho má buďto rádo nebo by ho chtělo vyzkoušet, 34 % s tím zatím nemá zkušenost a pouze 8 % si nerado hraje a má k němu negativní postoj. Předpokládáme, že do poslední skupiny patří profesionální herečky, které když přijdou po práci domů, mají sotva chuť ještě něco hrát (vtipkujeme, nikdo vás za nic neodsuzuje ;)).

Sexy prádlo – ano nebo ne?

Jak jsme na tom se spodním prádlem? Máme ho při sexu rády? Máme rády oblečení při sexu? Potrpíme si na svůdné prádýlko? A pakliže ano, chceme ho mít na sobě samy nebo v něm spíše vidět partnerku? Není sexy prádlo na ženách jen pro mužské oči?

   

Oblečení při sexu se moc velké oblibě netěší, ale sexy prádlo už je na tom se statistikami o trochu lépe.

Oproti tomu odpovědi ohledně vzrušivého prádla by nejspíš obchodníky s prádlem nepotěšily. Téměř polovina z nás si na vzrušivé prádlo nepotrpí, čtvrtina pak ano a necelá čtvrtina ho raději vidí jen na své partnerce. Zde nás zaujala výmluvná odpověď, která nepotřebuj více komentovat: „Stejně z ní půjde dolů, tak nač vzrušivé prádlo.“

Počet sexuálních partnerů

Tak kolik? No jen se přiznejte! Není to ale žádná promiskuitní tragédie, podle grafu níže nás nejvíce vyměnilo 3 až 5 sexuálních partnerů a více než 67 % z nás mělo 8 a méně sexuálních partnerů.

Jsou nějaké rozdíly v počtu partnerů mezi lesbičkami a bisexuálkami? ANO! Z těch dejme tomu „konzervativnějších“, které měly 8 a méně partnerů, to byla pouze jedna čtvrtina bisexuálek oproti třem čtvrtinám lesbiček. Když zabrousíme do kategorie těch „odvážnějších“, tedy těch, které měly více jak 18 sexuálních partnerů, počet je ale vyrovnaný – přesně 50 na 50. Stejný poměr pak platí i v kategorii nad 26 partnerů, zajímavé, že? Člověk by řekl, že od jistého počtu už na sexuální orientaci nezáleží!

Předstíráme orgasmus?

Ano ano, máme tady to slavné téma, máme tady rozhřešení pro všechny slečny a dámy, které doma pochybují, jestli zrovna ta jejich přece jen orgasmus nepředstírá. Tedy, rozhřešení… Spíše ukázku, abyste byly v obraze, že ani ta vaše dost možná svatá nebude. Proč?

Orgasmus zažila drtivá většina z nás, celkem 93 %. 5 % ho nezažilo a 2 % žen si pak nejsou jista. Inu, někdy to poznat, to je těžký oříšek.

Horší je poznat, jestli ten orgasmus, který se právě ve vaší posteli, na kuchyňské lince nebo snad v parku na lavičce odehrál, byl opravdový. Leckdy to prostě „nejde“, není chuť, energie a tak se musí zapojit trošku hereckých schopností, abychom to měly dřív za sebou. Nebo ne? Tak kolik?

Milé dámy, dvě ze tří! Procenta mluví neúprosně – 63 % versus 37 %. Ta druhá ze tří tedy není úplně celá, dejme tomu, že jí chybí pravá dlaň, ale jinak… to není moc povzbudivá charakteristika, nemyslíte? Ale vlastně… Sáhněme si do svědomí – nejsme my samy jednou z těch, které už někdy takové divadýlko hrály? Tak jak k tomu vlastně přistupujeme?

Takže to vlastně odsuzujeme… 66 % z nás si nemyslí, že je předstírání orgasmu dobrý nápad, naproti tomu 63 % jej někdy předstíralo. Doufejme tedy, že tato čísla vypovídají o tom, že se ty hééérečky poučily z chyb minulých a nyní by již nikdy uměle nevzdychaly. Jak by byl život jednodušší, kdyby tomu tak bylo, že? :)

Natáčení/focení se při sexu

Hohoho, trošku nestoudností před kamerou, před objektivem? 64 % z respondentek s tím zkušenost nemá, 11 % by to ale rádo změnilo. 14 % z nás má zkušenosti s focením při sexu, shodně po pěti procentech pak odpovídaly ty, které mají zkušenost s obojím a ty, které mají zkušenost s natáčením videí. Nestydaté… !

Porno – díváme se na ně s partnerkou?

Více než polovina odpovídajících se s partnerkou zatím na více než lechtivý film nedívala, 15 % by to pak rádo změnilo a 11 % pak nic takového neláká. Vyzýváme tímto oněch 15 % k akci – slečny, ženy a dámy, nebojte se! Nebolí to!

Kdo musí být uspokojen?

Jde nám hlavně o vlastní uspokojení nebo spíše o partnerčino? Měly jsme na výběr pět odpovědí u každé otázky, jedna se týkala uspokojení našeho, jedna partnerčiného. U partnerky jsme však potřebovaly jen tři odpovědi – Ano, Spíše ano a Nevím. To jasně ukazuje na to, že je pro nás její uspokojení to hlavní. Odpověď Ano pak zvolilo 89 %! Chválíme!

Pro 73 % z nás pak na vlastním uspokojení až tak nezáleží a jen 4,5 % je natolik sobeckých, že bez vlastního uspokojení se s „číslem“ nekončí.

Sex – jak často?

Jsme sexuální mašiny? Popravdě, ani ne… Mrkněte na graf níže, zajímavé je také srovnání s realitou – potřeba versus přání.

A realita?

Zajímavé je, jak se 26 % těch, které chtějí sex každý den, smrsklo v reálu na 5 %, stejně jako změna z kategorie 1x za 2 týdny, z chtěných 2 % je to 17 %^. A to ne k dobrému.

Všimly jste si kategorie 1x za 2 měsíce a méně? Ano, bohužel i tak dlouho musíme strádat…

Nevěra

A máme tady poslední otázku, kterou je nevěra a náš přístup k ní. Tolerujeme nevěru? A tolerujeme i tu partnerčinu nebo jen tu vlastní? Nejspíš jste si odpověděly, že ne, stejně jako většina respondentek. 40 % z nás ji nesnáší, 39 % pak vadí, 7 % je to jedno a skoro 8 % nevadí jejich vlastní nevěra, zatímco partnerčina se netoleruje. Tak jen doufejme, že doma nemáme zrovna jednu z těch 8 procent. Nebo že naše příští partnerka k nim nebude patřit.

Ještě jednou díky všem za jejich odpovědi, doufáme, že jste se dozvěděly něco zajímavého a že se zase brzy sejdeme u jiného průzkumu. Ženám zdar!