V létě jsme vás informovali o tom, že toto herecké duo – Michael Douglas (68) a Matt Damon (42) si zahraje mileneckou dvojici ve filmu Behind The Candelabra. A jak Matt Damon vzpomíná na natáčení, resp. na společné scény?

Ve filmu z produkce HBO, jehož režie se ujal Steven Soderbergh, hraje Matt Damon mladého milence tehdejší hvězdy zábavního průmyslu jménem Liberace. Snímek podle jeho slov vystihuje skutečný vztah mezi dvěma muži, takový vztah, který by se dal přirovnat k manželství.

Tito dva muži do sebe byli velmi zamilovaní. … Scénář je krásný a spolehlivý. Máte dojem, že jste svědky něčeho velmi intimního, co byste běžně spatřili mezi mužem a ženou, místo toho se však díváte na dva muže, a to je vzrušující. Jsou tam věci, ze kterých nebude lidem příjemně. Skvěle. Je to HBO – můžou přepnout jinam.

Při natáčení se herci nevyhnuli ani ožehavým scénkám. A kterou považuje Matt za tu nejodvážnější?
Okamžik, kdy vyjde z bazénu a vydá se k lenošce za Michaelem, kde si na něj obkročmo sedne a následuje jeden polibek za druhým. Matt se s tím podle jeho slov vypořádal skvěle a dokonce se nebál přiznat, že Michael Douglas skvěle líbá!

A odkud Matt, ženatý otec 4 dětí čerpal inspiraci? Aby věděl jak na věc, nechal se prý inspirovat snímkem Zkrocená hora (Brokeback Mountain).

Vzpomínám si, jak jsem se po Brokeback Mountain ptal Heatha Ledgera: „Jak jsi jen zvládl tu scénku s Jakem?“ – měl jsem na mysli tu, ve které se vážně líbali. Řekl: „No, kámo, vypil jsem ve svým přívěsu půl bedny piva.“ Začal jsem se smát a on pokračoval: „Ne, myslím to vážně! Potřeboval jsem se prostě odhodlat. Jestliže to nedokážeš, nenatočíš film.

Oba (Matt a Michael) máme mnoho gay přátel, a nešli jsme do toho, abychom to pohnojili. Nicméně to nebyla ta nejpřirozenější věc na světě.

Behind The Candelabra ještě Matt řekl: „Je vkusně natočený. … Avšak nebude to film pro každého.

Máte rádi Matta Damona? Pak vězte, že další snímek, ve kterém ho v brzké době můžete vidět, je Promised Land. Mrkněte na trailer: