Yulia Volkova a Lena Katina se znovu sešly na vystoupení v pořadu The Voice Romania, celých deset let od premiéry jejich videa k singlu All The Things She Said.

Skupina t.A.T.u. vznikla v roce ’99, tehdy k sobě ještě 14ti letá Yulia a 15ti letá Lena našly cestu díky producentovi Ivanu Shapovalovi, v jehož hlavě se zrodil nápad vytvořit v Rusku nový hudební projekt. A tak byla uměle vytvořena ve své době v Česku velmi populární skupina t.A.T.u. …Také jste byly na jejich koncertě? :)

V březnu roku 2011 však „Tatušky“ oficiálně oznámily na svých internetových stránkách rozpad skupiny a po několika letech společného působení se vydaly na vysněnou sólovou dráhu, která se stala důvodem konfliktů mezi děvčaty a následného rozpadu dua, avšak v Rusku nadále společně vystupují a jejich popularita rozhodně neklesá. t.A.T.u. se tak staly nejprodávanější skupinou v ruské hudební historii.

A jak to s holkama vypadá dnes?
Lena zatím během své sólové dráhy vydala jedno studiové album Lost in this Dance, zatím co Yulia si poevropštila jméno na Julii a tak dlouho odkládala vydání slibovaného CD All Because Of You (Sdvinu Mir), až z něj úplně sešlo a je ticho po pěšině. Poslední novinkou z kariéry Julie je její účast na letošní hudební soutěži Eurovize, kde skončila na druhém místě.
Lena se mezitím přestěhovala do Los Angeles, nahrála několik písní a snaží se znovu uchopit kariéru sólo zpěvačky za pačesy: začátkem roku plánuje vydat anglicko-španělské EP a příští rok také vyjede na turné nové album podpořit.

Letos v prosinci měli fanoušci jedinečnou příležitost zhlédnout společné vystoupení Leny a Julie mimo jejich domovinu a to v druhém pokračování rumunské reality show The Voice Romania (pořad typu Česko-Slovenské Superstar).

Podívejte se na záznam All The Things She Said a All About Us z The Voice Romania:

A ještě společně zavzpomínáme a dáme si starší video Prostye Dvizheniya (pro ruštinářky Простые движения)…