Kdo se chtěl před blížícími se Vánoci naladit svátečně, měl k tomu příležitost na koncertním turné Nahráváme, které po celé České republice podnikla Aneta Langerová. A kdo na jednom z jejích koncertů byl, ten rozhodně nelitoval.

První věc, kterou je třeba zmínit, je fakt, že Aneta má velmi osobní přístup k fanouškům; na jejích koncertech se cítíte, jakoby mluvila přímo s vámi. Během večera neuvidíte jedinou zábranu nebo velkou „gorilu“, která by se vás snažila odvléct od pódia. Zpěvačka si umí získat publikum, naprosto uvolnit atmosféru vtipkováním a improvizací, což je přínosné nejen pro posluchače, ale i pro samotnou kapelu.

Nahráváme je název právě probíhajícího turné Langerové po Česku a Slovensku. Tímto názvem chce říct, že i publikum je vlastně zapojeno do vytváření nové desky. Koncertní šňůra totiž předchází vydání nového alba, což je sice nezvyklé, ale zároveň velmi nápadité. Aneta tak může sledovat reakce svého publika a následně je zhodnotit. Zbrusu nové písně zaujmou posluchače tím, jak jsou kontrastní, ostatně stejně jako zpěvačka sama. Rychlé i pomalé, žánrově odlišné skladby sklidily velký úspěch i soudě dle reakcí davu, potlesk mezi písněmi byl neobvykle hlasitý a dlouhý. Ukázky nových písní si lze poslechnout na facebookovém profilu Anety Langerové.

Zajímavým zážitkem byla i hra na elektrický kontrabas Jakuba Vejnara, který leckoho překvapil. Neztratili se ale ani další členové kapely: výrazný bubeník Adam Koller a charismatický klávesista a kytarista Jakub Zitko. Sama Langerová hrála kromě kytary na klávesy a foukací harmoniku a zvládla také kombinaci kytary s harmonikou, což je samo o sobě velmi náročné na udržení melodie i rytmu.

Koncerty trvaly hodinu a půl a vstupenky se daly pořídít už od 300 korun. Aneta si pro svá vystoupení vybrala převážně komornější místa, tedy ne koncerty pro tisíce lidí, snad právě proto, aby byla svým fanouškům blíž. Proč ne fanynkám? Protože na koncertech byli i muži ;). Ovšem nezaručujeme vám, že právě na její koncerty byste měly vyrazit nějakého toho chlapce či muže sbalit. To je dost možná marná snaha…

A celkový dojem z koncertu? Pohoda. I když jsou některé písně smutné, člověk si i v nich najde trochu optimismu a nasaje určitou energii, kterou si odnese s sebou domů. Poslední šanci mají všichni fanoušci Langerové v Praze, kde se o víkendu 22. a 23. uskuteční poslední koncerty turné Nahráváme. Vzhledem k tomu, že lístky na sobotní koncert v Jazz Dock na Janáčkově nábřeží v Praze jsou již vyprodané, přivstaňte si alespoň v neděli 23. prosince, protože poslední koncert začíná ve 12 hodin v tomtéž klubu. Docela milý dárek k Vánocům, nemyslíte?