Ke$haTuhle americkou zpěvačku možná znáte ani ne tak kvůli jejímu zpěvu, jako spíše kvůli odvážným až podivným oblečkům, opravdu freestylovým účesům a kontroverzním textům. V drtivé většině svých písniček má vocoderem vyhnaný hlas, doufejme, že je to hlavně kvůli tomu, aby to znělo moderně, cool a in, než proto, že její hlas sám o sobě není zas tak úžasný. Některé z jejich hitů ale budete znát, i kdybyste nechtěli.

Tahle pětadvacetiletá rodačka z Tennessee se stala známou roku 2009 a to díky písni rappera Flo Rida Right Round. Roku 2010 vydala své první album Animal a slavila úspěch s tanečními hity jako Tik Tok, Blah Blah Blah nebo Take it off. Posledního listopadu roku 2012 jí pak vyšlo druhé album s názvem Warrior, ze kterého se teď v rádiu hraje hlavní singl Die Young. Na žhavý videoklip k téhle písni se můžete podívat níže. Objevila se také v klipu Katy Perry, která již svou podporu gay komunitě vyjádřila, více ve článku zde. Ale teď k věci!

Kesha na obálce časopisu SeventeenPro americký dívčí časopis Seventeen nafotila únorovou obálku a poskytla velký rozhovor, kde se svěřila, že nemiluje pouze muže. „Miluji lidi. Není to o pohlaví. Jde o to, co vyzařuje z té osoby, se kterou jste.“

Mimo přiznání své bisexuality se také postavila na stranu LGBT menšiny a vystoupila proti šikaně lidí patřících do této komunity. Štve ji i to, co se děje jejímu třináctiletému bratrovi, který koktá a proto se mu ostatní smějí. „Nemám žádnou toleranci pro lidi, co se smějí ostatním.“

Zároveň prohlásila, že každá žena má v sobě něco, na co může být pyšná a čím je krásná, jen to v sobě najít. Rozhodně by se neměla stydět za to, jaká je, ale naopak z toho udělat přednost a najít si svůj styl.

Uvidíme, co tedy Kesha pro své queer fanoušky udělá – bude také bojovat za jejich práva? Co si o ní myslíte vy? S žádnou ženou ji ještě nikdo neviděl. Nemyslíte, že jen tak trošku mlží…?

Ke$ha a její videoklip k písni Die Young, kterou určitě znáte z rádií