Ana MatronicAmerická zpěvačka Ana Matronic (38) z kapely Scissor Sisters, která si v současné době dává pauzu a jejíž členové se teď věnují soukromým životům, se připojila k Amnesty International, aby mohla vyjádřit svůj názor k problému narůstajícího násilí vůči homosexuálním dívkám v Jihoafrické republice. Vzniklo tak krátké video věnované zvýšení povědomí o nevyřešeném znásilnění a vraždě Noxolo Nogwaza.

Noxolo Nogwaza byla jihoafrická bojovnice za LGBT práva a jedna z organizátorů Ekurhuleni Pride. V dubnu 2011 byla napadena skupinou útočníků, znásilněna, ukamenována a ubodána k smrti. Později vyšlo najevo, že útočníky byli muži, kteří se tímto způsobem snaží „napravit“ lesby a učinit z nich heterosexuálky. Za posledních deset let tímto způsobem přišlo o život 31 žen. Jedna z těch, které incident přežily, uvedla, že v okolí Kapského města dojde za týden ke znásilnění alespoň 10 lesbicky orientovaných žen.

Ana se vyjadřuje k toleranci, k tomu, jak byla už od raného věku vychovávána tak, aby brala lidi se všemi rozdíly, mluví o tom, jak jí vždy doma říkali, že může být kým chce, a zmíní také fakt, že její otec byl gay. Vzpomíná, jak navštěvovala gay kluby a dokonce se stala drag queen a vystupovala v představení se svými přáteli. Tak potkala Jakea Shearse, se kterým později začala spolupracovat na Scissor Sisters, kapele, jejíž členové jsou „tři gayové a jedna drag queen v ženském těle“, jak sama říká.

„Největší odměnou mého dobrodružství je, když za mnou lidé přijdou a řeknou mi, že jen proto, že jsem tím, kým jsem, a proto, že na pódiu dělám to, co dělám, jsem jim pomohla překonat nelehké období, “ říká Ana ve videu. „Že jsem jim pomohla zjistit, kým jsou, že jsem je inspirovala dělat hudbu. A to je můj největší sen, aby nikdo na světě neměl strach být skutečně sám sebou a aby byl schopen se vyjádřit. “

Podívejte se na video:

A na závěr malé pokušení v podobě polibku s Kylie Minogue :).

Kylie Minogue a Ana Matronic