Maskujete se za sexy svůdnici? Co když někde děláte chybu?Někoho sex baví víc, někoho míň, ale jistě se shodneme, že pro správné fungování zdravého vztahu je důležité, aby byly obě partnerky se sexuálním životem spokojené. Jsou vztahy, které díky vzájemné chemii fungují zcela plynule a bez výhrad, ale ještě častěji se stává, že ačkoliv jsou do sebe obě dámy zamilované až po uši, v postelové rovině to skřípe. Jak minimalizovat skřípání a co dělat pro to, aby byla vaše žena v posteli (na stole, na podlaze, v autě, ve vaně nebo kdekoliv jinde) spokojená a uspokojená? Kromě vzájemné komunikace je nezbytně nutné vyhýbat se nejtragičtějším prohřeškům proti lesbické postelové etiketě. Které to jsou?

 

Hřích první- Nehygiena

Sex je především o chuti a o vůni. Můžete být božskou milenkou, ale pokud o sebe nedbáte, k ničemu to nebude.

Jsou dvojice, které k sobě táhne tak silná chemie, že si navzájem voní i bez deodorantu a v tričku mokrém po dvouhodinovce squashe, ale rozhodně nespoléhejte na to, že to musí být nutně i váš případ. Mnohem rozumnější je počítat s variantou, že tomu tak není a následně je užitečné podle toho i jednat. Stejně tak je to s chloupky- ve většině dlouhodobých vztahů partnerky tolerují nějaké to strniště a přimhouří oči nad ledasčím, ale pokud jste ve fázi poznávání, je lepší dávat si na terénních úpravách záležet.

Samostatnou kapitolu tvoří intimní vůně i chuť. Každá žena je v tomhle specifická, navíc se to mění v závislosti na menstruačním cyklu, ale pokud jste zdravá, nemá smysl si s tím nijak radikálně lámat hlavu. Problém přichází teprve v momentě, kdy sledujete, že něco „tam dole“ není tak úplně v pořádku a je to jinak než obvykle. Tento stav sama nevyřešíte a nejrozumnějším nápadem je navštívit svého lékaře.

Hřích druhý- Fonetický teror

K milování patří celá škála zvuků, od mírného vzdychání přes sténání až k hlasitému křiku. To je v pořádku, pokud nerušíte sousedy do té míry, že na vás domovník podal stížnost Stavebnímu bytovému družtvu. Stejně tak jsou v pořádku veškeré fyziologické zvuky, které milování provázejí, i když ne vždy zní libě a romanticky.

Problém nastane, pokud partnerku rušíte projevy, které tak úplně nesouvisejí s tím, co právě děláte, případně souvisejí, ale jejich četnost a intenzita jsou nepřiměřené. Není nic horšího, než když partnerku uspokojujete ústy a do toho se ozývá popotahování vašeho ucpaného nosu, případně se pokoušíte ji smyslně líbat na šíji a do toho vypustíte bublinky z piva, které jste měla po večeři, nebo ji líbáte na bradavky a přitom hlasitě mlaskáte. Samozřejmě, pomyslný seznam nejhorších antierotických zvuků má každá žena sestavený jinak, ale je dobré mít na paměti, že pro navození a udržení erotické atmosféry je důležité projevovat se tématicky.

Dalším kamenem úrazu bývá často verbální projev. Někdo si při sexu rád povídá, někdo jiný si ho raději vychutná mlčky. Mlčící typ jen těžko ponese, pokud partnerka komentuje (více či méně šťavnatě) veškeré právě provozované aktivity, povídavý typ zase bude v mlčení spatřovat bariéru, případně náznak toho, že něco není v pořádku. VPsst krajních situacích může dojít k radikálnímu neporozumění, například když se povídavý typ pustí do doprovodného programu zahrnující vulgarismy- tohle většinou mlčící typ neustojí a dost často se z toho hroutí.

Nechcete-li partnerku otrávit zvukovým doprovodem, hlídejte ty tělesné funkce, které s milováním přímo nesouvisejí a pokud jste povídavý typ, ještě než na ni v posteli vychrlíte zásobu oblíbených peprných vět, prodiskutujte s ní, jestli je na něco takového vůbec zvědavá. Debata v neutrální dobu (ne, neutrální doba opravdu není v momentě, kdy jí saháte pod tričko) většinou přinese kompromis, stačí mluvit otevřeně a stejně otevřeně naslouchat tomu, co vám vaše žena odpovídá.

Hřích třetí- Nevhodný prstoklad

Při troše všímavosti nelze přehlédnout fakt, že i přes totožnou anatomii jsou si ženy navzájem diametrálně odlišné. Není nutné na začátku vztahu rozebírat veškeré detaily a stejně s vámi na tohle téma vaše žena nejspíš nebude chtít hovořit. Je to v pořádku, jsou věci, o kterých se nemluví, ale vzhledem k tomu, že vás to staví do pozice intimního objevovatele, je dobré mít tyto diametrální odlišnosti na paměti a bedlivě sledovat reakce na veškeré vaše počiny. Že mluvím příliš obecně?

Dobrá. Stačí, když si řekneme, že každá žena je jinak prostorově náročná (a ne, nemám tím na mysli její tělesnou konstituci) a že na velikosti někdy/dost často záleží.  S největší pravděpodobností toho hodně zjistíte už při vašem prvním společném milování, ale dost často se stává, že až s postupem času a s přibývající důvěrou odhalíte opravdu všechno.

Pokud jste vnímavá a opatrná, budete své ženě vášeň dávkovat postupně a podle jejích reakcí zjistíte, co jí vyhovuje nejvíc.

Jestliže ale hodláte jednat podle nějakých (vámi stanovených) šablon a (vámi) zažitých mýtů, dopouštíte se obrovského prohřešku. Ne každá žena má ráda uvnitř prsty, ne každá žena uvítá víc než jeden prst a ne každé ženě stačí tři. Některá má ráda pomalé plynulé pohyby, jiná má ráda hloubkový průzkum a další se líbí dovádění v první třetině hřiště. Jestliže nebudete tyto (a ještě mnoho, mnoho dalších) možnosti brát v potaz a budete prosazovat svůj stereotyp, zaděláte si na pěkný průšvih.

Nechcete-li se dopustit špatného prstokladu a na tohle téma si nechcete/nemůžete s partnerkou popovídat, zapojte detektivní smysl a bedlivě sledujte, sledujte, sledujte. Její reakce vám řeknou víc než tisíc slov, jen je potřeba je vnímat.

  Hřích čtvrtý- Nevhodný jazykolam

U tohoto hříchu platí to, co bylo zmíněno výše- každá žena to má jazykem ráda jinak a nejhorší věc, kterou můžete v tomhle směru napáchat je, že se budete držet jednoho jediného postupu (který se dost možná do vkusu vaší ženy vůbec netrefí). To, jak to máte ráda vy (nebo vaše předchozí partnerky), neznamená, že stejně to bude mít vaše žena.

Pokud máte štěstí na přítelkyni, která se nestydí o tom hovořit, máte napůl vyhráno. Nicméně pokud se teprve poznáváte nebo je jedna z vás stydlivá, nezbývá vám nic jiného než stará dobrá detektivní rutina.

Jedinou metodou, kterou lze samostatně vypátrat, jak je to tedy správně, je metoda pokus-omyl. Ale aby byla tahle metoda spolehlivá a dovedla vás obě k cíli, mějte na paměti, že není rozumné střídat „styly“ jak na běžícím pásu. Velká část žen potřebuje několik minut k tomu, aby se náležitě uvolnila a dala průchod tomu, co cítí, a nejhorší je, když v momentě, kdy to začíná být zajímavé, přeskočíte na druhou kolej a zkoušíte to jinak. Vnímejte signály, které k vám partnerka vysílá, poslouchejte její dech, vnímejte tep a pohyby. Možná to zní náročně, ale sladká odměna za to nepochybně stojí.

Hřích pátý- Sebestřednost

Hlavně nebýt sobecká... Máte štěstí na partnerku, která přesně ví, kam sáhnout, co a jak dělat a dovede synchronizovat veškeré aktivity tak, že vás vynese na vrchol blaha? Gratuluji, nicméně ani tohle neznamená, že se vás Smrtelné postelové hříchy netýkají.

Žel bohu, stále se mezi námi najde dost žen, které jsou spokojené, uspokojené, šťastné a domnívají se, že je všechno v nejlepším pořádku, ale uniká jim jedna zásadní věc- že není správné jen brát, ale že je potřeba dávat i nazpátek.

Je krajně sobecké vychutnávat si veškerý komfort, který vám přítelkyně při milování poskytuje bez toho, že byste se k ní chovala stejně. Samozřejmě, někdy je obtížné vyvinout stejnou námahu, jsou situace, kdy prostě a jednoduše nejde udělat pro ni totéž, co dělá ona pro vás, nicméně by se to mělo dít jen velmi ojediněle.

Pokud například patříte mezi ženy, které po vyvrcholení přepadne únava, a víte, že rychle usnete, zkuste se o uspokojení partnerky postarat první. Jestliže vám v oplácení něžností brání něco jiného (může to být stres z práce, nemoc nebo cokoliv dalšího), otevřeně si o tom promluvte. Ovšem v případě, že se budete plnění manželských povinností vyhýbat opakovaně a váš sexuální život se smrskne na vaše uspokojení, připravte se na to, že vaše žena bude nejen frustrovaná, ale taky podrážděná, naštvaná a neurotická a že tento fakt bude mít negativní dopad na celý váš vztah. Nejedno partnerství se rozpadlo kvůli tomu, že jedna z partnerek měla pocit sexuálního nenaplnění.

Hřích šestý- Lpění na předsudcích

Anální sex? Sex během menstruace? Na veřejnosti? Mimo ložnici? S pomůckami? Při sledování porna?  Že ne?

Nikdo nemá nejmenší právo nutit vás do ničeho, co vám není příjemné nebo vás dokonce odpuzuje. Nikdo nesmí překročit vaši hranici svobody, i kdyby to bylo s tím nejlepším úmyslem, stejně jako nikdo nemá právo zlobit se na vás proto, že se neztotožňujete s jeho preferencemi.

Ale. Co když má vaše partnerka bujnější fantazii, co když ji baví experimentovat nebo má bohatší zkušenosti než vy a byla by ráda, kdybyste žily pestřejším sexuálním životem a pro vás je tahle představa striktně neuskutečnitelná?

Základním kamenem budování vyrovnaného milostného vztahu je komunikace a platí to vždy a všude. Pokud po vás přítelkyně chce něco, co vám přijde nesprávné, nemorální nebo nechutné, nebojte se o tom promluvit si. Nenechte se nutit k tomu, aby to na vás hned zkoušela, ale popovídejte si o tom, co by vám to potencionálně mohlo nabídnout, jestli je vám představa nějaké činnosti odporná z principu, nebo vás jen děsí něco, co neznáte. Sveřepé odmítání něčeho, co jste ještě nikdy nezkoušela (samozřejmě v rámci společensky přijatelné normy- nikdo se nemůže divit, že vás nelákají ilegální věci nebo praktiky odpozorované v hardcore pornu) bude vaši přítelkyni jistě mrzet, zejména pokud je ta konkrétní praktika něco, co ji dovede spolehlivě uspokojit.

Nejlepší cestou je kompromis- zlehka a pomalu zkuste to, o čem vaše žena básní, s tím, že si vymezíte právo okamžitě tyhle experimenty přerušit. Například, pokud mluví o milování na veřejnosti, pro začátek bohatě postačí odlehlá místa, kde hrozí minimální riziko, že vás někdo nachytá. Jestliže ráda střídá polohy a vy se spokojíte s klasickým misionářem, není nutné stát se přes noc znalcem kamasútry, stejně tak jestli má ráda pomůcky, nemusíte si okamžitě domů pořídit půlku sortimentu místního sexshopu. Ale je dobré udělat alespoň malý vstřícný krok, kdoví, možná se neznámým věcem bráníte zbytečně a když se předsudků za pomoci partnerky zbavíte, otevře se vám úplně nový sexuální svět a objevíte takové barvy, chutě a tvary, o kterých se vám ani nezdálo.  Nicméně pokud něco vyzkoušíte a ani přes nejlepší snahu se vám nepovede přijít tomu na chuť, nic se neděje. Bohužel to bude nejspíš dřív nebo později znamenat výměnu partnerky, ale tak to v životě chodí. A je jen otázkou času, kdy potkáte takovou ženu, se kterou si budete vyhovovat ve všech směrech.